Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Faláttöréses konvektorom nem...

Faláttöréses konvektorom nem akarja az igazat?

Figyelt kérdés

Van egy régi lemezkonvektorom ami ki fog rajtam.

2éve nem használom és most be akartam gyújtani.

-Nincs szikra..

Kicserélem a szikráztatót beállítom van szikra.

Begyújtom. Ég sárga lángal 2 perc múlva kikapcsol...

Begyújtom kisvártatva. Ég kék lángal 15 pecig aztán mikor azt hittem hogy üzembiztos megint kikapcsol.

Újra begyújtom.. semmi.

Kisvártatva megint begyújtom begyullad az ör láng de nem gyúllik be a fő láng. De hallom hogy a gáz megy bele.

Akkor abbahagytam a próbálkozást nehogy hirtelen berobbanjon mint egyszer.

Szerintem huzat van benne mert mikor beállítottam a szikráztatót hogy jó helyre húzza az ívet olyan hideg huzat jött belőle.

De nem értem hogy??

Utána olvastam és a sárga láng is huzatra utal...

Dehogy lett huzat mikor én semmit nem változtattam a házon nem építettem semmit sehová. Mitől jöhet létre ilyen jelenség?



2013. dec. 23. 22:32
 1/1 anonim ***** válasza:

A sárga láng arra is utalhat,hogy apró porszemcsék vannak ott.A gyújtóláng melegíti a bimetált,ami gázt engedélyez

a fő égő felé,de a lán elvan fordulva az égőtől ezért azt nagyon késve gyújtaná be ,.Ez veszélyes így !

A huzat nem fújja el az égőt .

2013. dec. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!