Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Házilag időzítő szerkezetet...

Házilag időzítő szerkezetet építeni?

Figyelt kérdés

Haverral láttuk a fűrész című filmet, és a csapdák nagyon megtetszettek nekünk. Ezért elhatároztuk hogy rendezünk egy versenyt egymás között. Én vettem egy fácáncsapdát, haver egy egércsapdát, és az a lényeg hogy időzítő szerkezetet építsünk ami időre aktiválja a csapdát. Pl felhúzom a fácáncsapdát, szerelek hozzá egy olyan szerkezetet ami pl: 10 perc múlva kioldja. Hogyan lehet ilyen időzítőt összepakolni ? Mi kell hozzá ?

Remélem én nyerem a csapdakészítő versenyt, mert a nyertes kap 5000ft-ot (fogadtunk)


2013. dec. 24. 13:28
 1/1 anonim ***** válasza:
Sokféle időzítő létezik. Van mechanikus időzítő (pl. valamilyen megfeszített rugó kilazulása által), elektromechanikus időzítő, pl. motor elfordulása váltja ki a kapcsolást, vagy mondjuk bimetál, de van elektronikus időzítő is, például 555 típusú IC-vel felépített monostabil multivibrátor. Az indító bemenetet egy pillanatra zárni kell, onnantól pedig egy poti segítségével beállított idő múlva (ez lehet 1s, 10s, vagy akár több perc is) fog kapcsolni a kimenetre kötött tranzisztor, illetve relé...
2013. dec. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!