Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Lakcím módosítás egyszerűen?

Lakcím módosítás egyszerűen?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A mostani budapesti állandó lakcímemből szeretnék ideiglenest csinálni, és visszajelentkezni vidékre állandó lakcímre.

Egyszerre meg tudom ezt csinálni a mostani állandó, majdani ideiglenes lakcím szerinti budapesti hivatalban?

Vagy le kell hozzá bumlizni először vidékre (vagy meghatalmazni valakit ott), mert az lesz az új állandó lakcím. Aztán ha az új lakcímkártya elkészült a vidéki hivatalban, azt át kell vinni a pestibe, hogy ahelyett kiadjanak egy harmadikat, amin már van ideiglenes címem is?



2014. jan. 3. 20:29
 1/2 anonim ***** válasza:

1992. évi LXVI. törvény a polgárok személyi adatainak és lakcímének nyilvántartásáról, 26. § (2):


"A lakcímbejelentés a bejelentendő lakóhely vagy tartózkodási hely szerint illetékes járási hivatalnál teljesíthető."

2014. jan. 3. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi. Ha jól értem, akkor vagy-vagy alapon megy a játék. Tehát itt Pesten elmegyek az okmányirodába, és elvileg egy körben meg is csinálják nekem.
2014. jan. 3. 23:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!