Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi a hibája a Finesse-884...

Bodza Pál kérdése:

Mi a hibája a Finesse-884 varrógépemnek? A varrat felső része ránézésre szép, alul viszont hatalmas gombolyagba felhurkolja a felső szálat, ami könnyen kijön a varratból.

Figyelt kérdés
Azóta csinálja, hogy egy vastagabb bőrt varrtam egy új bobinnal. Mindenhogy állítottam már az alsó és felső szálerősséget, de nem segített. Belül nem találtam sérült fogaskereket. Mi okozhatja ezt? Én csinálok rosszul valamit, vagy kinyírtam a gépemet és irány a szervíz?

#varrógép #Finesse #bőrvarrás
2014. jan. 6. 09:35
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha a felső szál alul csak gubancolódik, az nyilván azt jelenti, hogy a felső cérnát emelő kar nem tudja megfelelő módon visszahúzni felfelé a szálat. Először is meg kell győződni arról, hogy be van-e fűzve a felső szál a szál-emelő karba ? Ha igen, akkor valóban szál feszítési gond van és jobban meg kell szorítani a felső szálat. DE közben figyelni kell, hogy nem túl feszes-e az alsó szál, mert ha az erősen leszorítja a felső szálat, akkor a kar nem tudja visszahúzni a felső szálat az erősen összehurkolt varrásból. Azaz a szálak feszítését egymáshoz viszonyítva, esetleg együtt kell szabályozni, amit persze befolyásol a szálak vastagsága és erőssége is, mert gyengébb szál nagyobb feszítésnél elszakadhat.
2014. jan. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
2014. jan. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!