Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Fatüzelésű kandallóhoz Grunfos...

Fatüzelésű kandallóhoz Grunfos UPS 25/60 keringető szivattyú lett beépítve, de a legkisebb fokozaton sem lehet 50 C fölé felfűteni a vizet. Hasznos-e a szivattyú söntölése, ha nem akarok szivattyút cserélni?

Figyelt kérdés

2014. jan. 6. 21:29
 1/2 anonim ***** válasza:

Igen, jó ötlet!


Lehetőségek:

-Sima átkötés golyóscsappal

-Átkötés külső hőérzékelős kis ellenállású termoszeleppel (a visszatérő ha már elég meleg, lezárja az átkötést)

-kazánvédő szelep (ugyanez, de ez nem csak az átkötést nyitja-zárja, az előremenő ellenállásán is változtat)


Ebben a sorrendben egyre drágább és egyre jobb megoldások. A napokban láttam a középsőt remekül működni, nekem meg az első van, mert erre futotta...

2014. jan. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, jó ötletek, gondolkodóba ejtett.

Körülnéztem a szelepeknél és az alábbi eredményre jutottam, a végénél kezdve:

- a kazánvédő szelep ügyes, de amit én találtam az úgy működik, hogy az átkötő (sönt) állandóan nyitott és csak a visszatérőt nyitja csukja. Ez szerintem gazdaságtalan, csökkenti az energia fűtési hatásfokát - no meg drága.

- a thermoszelep az átkötésbe építve, már gazdaságosabb, és talán jó is lenne, de még gondolkodom rajta, mert ha elég meleg van és lezár, akkor ugye nincs áramlás rajta és nem érzékeli a víz lehűlését, tehát nem nyit. Külső hőérzékelőst írtál, ami persze drágább, és a hőérzékelő beépítése is gond.

- a sima golyós szelephez manuális felügyelet kell, olcsó, és én egy egyszerű sönt-ben gondolkodtam, azaz a szivattyú elejét és végét kötném át és a csappal szabályoznám be a szállított vízmennyiséget - azaz a "hűtésintenzitást". Persze állandó felügyeletet kíván, amit a fatüzelés amúgy is jelent.


A kandallózáshoz egyelőre a sima átkötést (sönt) gondolom a legolcsóbbnak, bár kissé unintelligens, de jól kiszámítható.

Köszönet az ötletekért.

2014. jan. 10. 10:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!