Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha nincs szemétszállítás...

Ha nincs szemétszállítás felénk, akkor hol kell utána járni, hogy esetleg havonta egyszer elvinnék-e, vagy én hová vihetném?

Figyelt kérdés

Kertes házak,külterületen,viszonylag lakott rész.A szeméttelepre kivisszük a hulladék egy részét,de nem veszik át az ú.n. háztartási szemetet.Mi pl elégetjük a krumplihéjat is a kazánban(komposztnak nem kell,mert nem használjuk a kertet)

A pelenkákkal viszont nem tudom mit kezdhetnék.

Szétdobálni nem fogom,de elégetni sem szeretném a környezetszennyezés miatt,ahogy műanyagot sem égetek.Ez csak egy példa,ezer olyan dolog van,amit nem vehetnek át hulladékudvarban.

Hol kérdezzem meg? Önkormányzat? A szeméttelepen nem tudtak segíteni.



2014. jan. 19. 17:16
 1/5 anonim ***** válasza:

lakot területen belül, KÖTELESSÉGE a helyi önkormányzatnak gondoskodni a keletkezett háztartási hulladék elszállításának a feltételeinek a megteremtéséről!

(az új Környezetvédelmi és Hulladékgazdálkodási Törvény szerint!)

a helyi, Önkormányzat jegyzőjét keresd meg ez ügyben!

2014. jan. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Külterület,azért írtam,csak többen lakunk itt.

Azért köszi a választ!

2014. jan. 19. 17:44
 3/5 anonim ***** válasza:

Külterületen meg elégeted,nem kell ebből ügyet csinálni .

Felénk is így van .Másként nem lehet megszabadulni a hulladéktól .De meg a belterületeken is vannak meghatározott napok,idő megjelöléssel ,és akkor lehet égetni .

2014. jan. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

De, normális ember szerintem igenis ügyet csinál belőle. Nem égetünk mást, mint papírt, fát, egyéb éghető anyagot... Háztartási hulladékot semmiképp.


Mit csinálnak a szomszédok? Az önkormányzat megkérdezését sem tartom rossz ötletnek.

Nem is tudtam, hogy léteznek ilyen helyek (igaz, sose gondolkoztam róla), én is külterületen lakom, a falunktól 4 km-re, de a falu mellett van egy körülkerített szemetes rész egy nagy konténerrel, gyakran viszik a szemetet, sőt a működő ócska dolgokat is ki lehet rakni és vagy elviszi valaki, vagy a szemétszállítók. Ráadásul ingyenes a dolog, az a 3 km pedig igazán nem sok, úgyis gyakran bemegyünk a faluba valami járművel (biciklivel a legjobb).

Ezt tartom a korrekt megoldásnak.

Ha muszáj lenne, inkább vinném magammal és kidobnám, ahol tudom, a háztartási hulladékunk nagyon pici, szelektív hulladékgyűjtés, komposztálás s a felesleges hulladék kerülése miatt (s persze az elektronikai és a veszélyes hulladékot is a megfelelő helyre visszük).

2014. jan. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Szomszédok szerintem elégetik vagy nem tudom,mert nem régóta lakunk itt(egy éve) és szétdobálva nincs.

Vagy kiteszik a parkolóba valahol,nem tudom tényleg,sose kérdeztem még :-)

Kisvárostól nem messzire lakunk,de kukásautó biztosan nem jár,mert azt már mondták egyszer.Megkérdezem az Önkormányzatnál,bár szerintem más "megoldja",csak nekünk lenne fontos és nem kellene hetente vinniük a szemetet,bőven elég lenne kéthetente vagy havonta is.

Köszi a válaszokat!

2014. jan. 20. 13:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!