Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Valaki meg tudná nekem mondani...

Bmwm3 kérdése:

Valaki meg tudná nekem mondani, hogy mi ennek a nútba helyezhető "gumi" tömítésnek a profil megnevezése? (Műanyag nyílászáró)

Figyelt kérdés
[link]
2014. febr. 8. 18:46
 1/6 A kérdező kommentje:
2012. őszén kicseréltettük a lakásunk nyílászáróit műanyagra. -Panaszkodni nem szeretnék, cég nevet, vállalkozót nem szeretnék megnevezni. - A lényeg, hogy elég trehány munkát végeztek, nem a megbeszéltek- és a szerződésben leírtak alapján megígért nyílászárókat kaptuk, e helyett egy olcsóbbat építettek be. Beépítéskor vetemedett a műanyag keret, kispórolták a purhabot így mindenhol szelelt. Ezeket kijavítottuk, de a gumi szigetelés így sem tökéletes, mert helyenként nem is ér az ablak a kerethez. Erről linkeltem képet. Szeretném kicserélni, szilikon tömítésekre, ami jobban tömít, és télen sem keményedik meg.
2014. febr. 8. 18:47
 2/6 anonim ***** válasza:
BONDEX Budapest, Murányi utca. A honlapjukon meg lehet keresni a kívánt profilt. Különben szilikonnak hívják.Nútba helyezhető nyílászáró tömítéseknek hívják.
2014. febr. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mielőtt a gumikat lecseréled, tanulmányozd át ezt:

[link]

2014. febr. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Korrekt a pdf file, de,ha már eleve cserélni kell,mert megöregedett a régi gumi, akkor mást nem lehet tenni.

Vagy a gyártó , nem minegyik, nem figyelt a tömítés profiljára. Pl nálam a profil eleve rossz választás volt.Azért kellett cserélnem. Sima lepke tömítés volt, és emrió kellett bele.

2014. febr. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítségeket! A második kommentben fejtettem ki a problémát. Ezek az ablakok már voltak állítgatva, a cég aki beszerelte többször is visszajött, "garanciát" vállalva... Persze nagy nehezen, többszöri felszólításra. Nem kívánok senkinek ilyen hercehurcát, mint amit ezek műveltek nálunk.
2014. febr. 10. 12:56
 6/6 anonim ***** válasza:

" Beépítéskor vetemedett a műanyag keret"

Ez nem normális dolog, később törés/repedés is lehet a dologból, a gumicsere szerintem nem lesz végleges megoldás.

Nem derült ki, merre laksz, így csak vaktában lövök, de tőlük már tíz éve veszek ablakokat.

[link]

2014. febr. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!