Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha valaki felajánlaná, hogy...

Ha valaki felajánlaná, hogy dönthetsz fa ház (könnyű szerkezetű), vagy tégla építésű melyiket választanád és miért? Új építésűek. Vagyis ha tégla építésű házban élsz elcserélnéd e faházra, és fordítva, ill. miért?

Figyelt kérdés
Ugyanakkora, ugyanolyan és ugyan ott. Elsősorban azok válaszát várom, akiknek már mindkettőt kipróbálhatták, de mindenki válasza érdekel. Csak írd oda, hogy tapasztalatból válaszolsz e, milyen házban élsz/éltél már (mindkettő, vagy csak az egyik, ez esetben melyik).
2009. dec. 9. 16:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Tégla, mert nincs benne bogár.
2009. dec. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
Tégla mert. jobb a szigetelés.Ez tapasztalat
2009. dec. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
6 évig laktam könnyüszerkezetes fa (gerenda)házban.annyiból jó hogy könnyebb kifüteni és nekem az asztmám is elmult mikor oda költöztünk viszont számomra eléggé instabil volt (minden jobban be és kihallatszott ,érződött ha fúj a szél)vagy hogy mondjam a tégla nagyobb biztonságot ad
2009. dec. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi faházban lakunk, 2005-ben épült.Az elején tényleg mozog, míg beállnak a falak. Amúgy úgy veszem észre hogy pl ha két szoba ajtaja be van csukva, már nem hallom át egyikből a másikba(pl éjjel a kisgyereknél vagy nálunk van nyitva az aktó, különben nem ébrednék fel rá).Úgyhogy nem hiszem hogy minden jobban hallatszik.Ez az ház fekvésétől is függ. Ismerek olyat akinek szintén 4 éve épült a téglaháza.Penészedik, párás, szóval nem tudom, inkább ebben a faházban élek, bár szárazabb a levegő(párásítóval ez a gond megoldható), mint hogy totál pára legyen meg penész a víztől. Sztem inkább aszerint dönts, hogy melyiknek jobb az elrendezése, a fekvése(napsütés, uralkodó szélirány, menniy északi helyiség van, és azok mik)Milyenek a szomszédok. Az tény hogy régen a téglaházakat évekig nem pucolták be, elvileg jól szigetel hiszen lyukas, és a levegő szigetel.DE!!Ha a kőműves béna volt meg részeg, és hézagos a fal, akkor hiába minden.Bár divat a téglát is hungarocelezni.Én nem bántam meg hogy faházat választottam!Csak az a bajom hogy mivel vékonyabb a fal, keskenyebb lett az ablakpárkányom:)
2009. dec. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

14:29-es vagyok:

És nincsenek bogaraink, semmi!Ha a fa megfelelően le van kezelve, tűzálló meg gombaölő stb páccal, nem lehet gond.

2009. dec. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Fűtés szempontjából is jobb a faház, nem hűlnek le a falak úgy mint a téglánál.
2009. dec. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

14:29-es vagyok.

Bocs, most látom hogy ugyanott vannak, meg ugyanolyanok...Én a fát ajánlanám, laktam téglában is, de a gyorsépítésű téglaház előbb-utóbb megbosszulja magát, ezt mások kárán látom.

2009. dec. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Milyenek a nyílászárók? Mert a miénk faház műanyag ablakkal, minden ok. Ismerősömnek új tégla lakása műanyag ablakkal penészedik. Téglaház faablakkal:ilyet is láttam penészedni. Faházat még nem láttam penészeset, se fa ablakkal se másikkal.

Sztem faház.

2009. dec. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
89%
Nagyobb biztonság TÉGLÁNÁL????Amerikában nem véletlenül vannak könnyűszerkezetes házak!!!A tető fa, a váz fa, az benne az alapban, az alap a földben.Egy erősebb vihartól ránk dől a téglafal!!!!A könnyűszerkezetes házak földrengésbiztosak!Amúgy mostanában hazánkban is fotóztak kisebb-nagyobb forgószeleket!!!Egy tégláról simán felkapja a szél a tetőt.Fa-fa összekötése biztosabb mint a beton-fa.
2009. dec. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Én is a faház felé húzok inkább, vagyis mi is...remélem összejön, mert annak már a hangulata is teljesen más, olyan meghitt, melegséget áraszt.

Az utolsó által írt meglátásra én még nem is gondoltam, de ha belegondolok...van benne valami.

Várom a további véleményeket, főleg tapasztalatokat!

Meg olvastam már itt más kérdésnél, hogy faház esetén, az emelet "hupog", ilyennel viszont máshol még nem találkoztam. Aki nem egy szintes faházban lakik, vagy lakott tényleg van ilyen? Vagy csak az elején még mozognak a falak, ill. ha már a mozgásnál tartunk idővel nem keletkeznek rések? (ezt is itt olvastam)

2009. dec. 10. 15:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!