Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Tűzifa tapasztalatok?

Tűzifa tapasztalatok?

Figyelt kérdés
100 nm-es családi ház fűtése fatüzelésű kazánnal. Érdekelnének a tűzifákkal kapcsolatos tapasztalataitok. Eddig akácot használtam, aminek a fűtőértéke megfelelt, nagyon jól égett, de parazsat alig tart, hamar leég. Erdész ismerősöm nagyon ajánlja a kőrist, szerinte az a legjobb fűtésre. Mit gondoltok róla? Csertölgynek a legjobb a fűtőértéke, de állítólag nehezen szárad ki, és kormol... Valóban akkora különbség van az akác és a kőris/tölgy között? Akkor miért az akác a legdrágább? Várom a tapasztalatokat, minden érdekel! :-)
2014. febr. 20. 12:05
 1/7 anonim ***** válasza:

Vegyesen fűtünk ami azt jelenti:akác,tölgy,bükk meg ilyen olyan,össze keverve és tuti jó :)

A "jobb" féle fának annyi a lényege az akáccal ellentétbe,hogy azoknál minimum 1 év száradás mire lehet valamit kezdeni velük. Azért drágább az akác mert azt többen szeretik nagyobb a kereslet....és azért mert azzal már kb frissen vágottan is lehet valamit kezdeni és sok embernek nincsenek megfelelő helye arra,hogy pl 2 évig tárolgassa a pl bükk,tölgy fát. Lényegébe minden1 milyen a fa,ha megfelelően száraz.

2014. febr. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ahogy írták az akác azért jó mert frissen vágva is lehet tüzelni. A többi vizes mert a tüzépek erdei köb-re veszik és késő ősszel vágatják az erdészetekkel hogy minél vizesebben tudják eladni mert így sokat nyom. Azért akciózzák ki tavasszal nyár elején a megmaradt készletet ne száradjon ki mert sokat buknának (vagy nem sok haszon lenne) rajta. Leg jobb erdészettől venni köbméterre és magad vágni hasítani így a leg olcsóbb és egy évet szárítani. Én is így csinálom. Nekem a tölgy vált be legjobban könnyű vágni hasítani. De idén bálványfát vettem az volt olcsón. Nem tartják sokra de nyáron vettem kiszáradt őszig.És olcsóbb volt .Félkemény. Tulajdon képen bármijen kemény és félkemény fa jó ha az ára megfelelő csak ne legyen vizes mert csak sistereg a kazánban nem ad megfelelő hőt és két hetente pucolhatsz kéményt kazánt.
2014. febr. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Még annyi vettem már nyár fát is sokkal sokkal olcsóbb mint bármely fa de jóval több köbmétert kell belőle venni és nagy tűzterű kazán kell amit jól megrakhatsz hogy meleg is legyen és ne keljen fél óránként rakni. Nekem nem nagyon felelt meg.
2014. febr. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :-)
2014. febr. 20. 19:59
 5/7 A kérdező kommentje:
Kőrisről van valakinek tapasztalata? Milyen vele fűteni?
2014. febr. 27. 09:46
 6/7 anonim ***** válasza:
Itt az egyik legjobbként említik: [link] De saját tapasztalatom szerint is nagyon jó. Akác szerintem indokolatlanul drága nem veszek soha. Kőrist vagy tölgyet szoktam vagy ami olcsó. Tavaly bálványfát vettem . És én csak m3-re veszem magam vágom hasítom így a leg olcsóbb.
2014. febr. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Tehát kőris magasan veri az akácot! És még olcsóbb is nála. Csak elég nehezen beszerezhető...
2014. márc. 1. 13:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!