Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Soknak számít 100 ezer forint...

Soknak számít 100 ezer forint gázszámla?

Figyelt kérdés

Ez havi számlám összege.

Van egy 170nm-es házam,10 éves,porotherm 38-as fal,4 cm szigetelés a beton mennyezeten,igaz az ablakok elég hatalmasak,még a régi hőszigetelő üveges,a házban 19 fok.Sok ez a 100 ezer forint vajon?



2014. febr. 23. 23:12
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Bár nem átalányos.
2014. febr. 23. 23:13
 2/22 anonim ***** válasza:
33%

ha ki tudod fizetni... nekem ez az idegösszeomlás agyvérzéssel kombinálva minősített esetét idézné elő :)

havi 100 rugóból én a full rezsit kifizetem és még kajálok is bőséggel. persze nincs akkora palotám mint neked, de ilyen kilátásokkal inkább nem is törekszem rá hogy legyen :)

ja, és teszem hozzá 19 fokban befagyna a kis luk a popómon...

ha már fizetsz, legalább hideg ne legyen. a helyedben átnézetném a házat kívül-belül.

2014. febr. 23. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
67%
nagyon sok, nálunk kb. ugyanekkora a ház, csak a fűtés megy gázzal, 45 ezer havonta, igaz nyáron is fizetjük, átalány.
2014. febr. 23. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Hát igen,itt melegvíz is benne van,főzés nem.
2014. febr. 24. 00:16
 5/22 anonim ***** válasza:
79%

Úgy tudtam, hogy az ilyen új házak jobban szigetelnek...


Nekünk nagyobb a ház, de kb. nálunk is úgy 170nm az, ahol van fűtés.

No ha mi is 100 ezret költenénk fűtésre, akkor valamivel kellemesebb lenne mászkálni a házban, de a 19 fokot biztos nem érhetnénk el minden helyiségben.

Igaz a mi házunk egy majd 100 éves nagyrészt vályogház. A több, mint 3 méteres belmagasság a legnagyobb baj. Ha azt mi mind befűtenénk...


Csak a fürdőben, és a konyhával egybenyíló nappaliban van jobb idő, hőmérőnk nincs, fokot nem tudok, de több pulcsi és vastag zokni kell, hogy ne fázzak itt se. Pólóban pl dideregnék...

A többi helyiségben általában őrlángon megy. Csak ahol alszunk, ott szoktuk pár órára feljebb venni, de alváshoz visszatekerjük. 1-esre vagy őrlángra. Illetve nagyobb fagyok esetén hagyjuk 2-3-as fokozaton.

Főzni vezetékes gázzal keveset főzünk, az jelentéktelen.

És így is ki vagyunk, ha 30-40 ezres számlát kapunk. Volt már 45 ezres is.


Iszonyú drága a gáz, és semmi fűtőértéke! Nem biztos, hogy az ön készülékében (házában) a hiba...

2014. febr. 24. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
79%

Szóval azt akartam az előbbivel mondani, hogy én nem csodálkozok, simán lehet neked 100 ezer...


Mi inkább didergünk és spórolunk, hátha egyszer tudunk venni egy a lakást, és akkor majd mi is vígan kijövünk 50ezerből, ami elég a rezsire és még kajára is bőven.

Mert ugye városi lakásokban fűt az alsó szomszéd, fűt a jobb és baloldali szomszéd, a fenti is fűt, tiszta hawai!

(És még a városiak irigylik a bazi nagy házadat... Ennyit erről. Ki hova születik...)

2014. febr. 24. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
25%

160m2 vagy 80 éves téglaház 0 szigetelés,60% nagy belmagasságú és régi dupla fa ablakos ami elég jól biztosítja a szellőzést :S 23 fok van átlagba,vegyes tüzelésű kazánunk van + puffer így minden radiátor szabályozható.A költség függ attól,hogy éppen mennyiért szerezzük be a fát meg a szenet,de fát kamiontételbe vesszük így olcsóbb...mivel tudunk nagy mennyiségű fát tárolni így tényleg szárazzal fűtünk évi durván 160ból megoldjuk a fűtést ami olyankor a meleg vizet is tartalmazza.

Tavasszal 10 cm szigetelés lesz rádobva + végre a szellős ablakok is cserélve lesznek és nagyon kíváncsian várom,hogy mennyit lesz majd így lefaragva a fűtésből

2014. febr. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
79%

Én egy 10 éves 120 m2-es házban lakom, 30-as Porotherm + 5 cm szigetelés, sok ablak. Igaz átalánydíjat fizetek, de havi 23000 Ft-ból kijön, ráadásul legtöbbször 22 fok van minden helyiségben, csak éjszakára kapcsol le 20 fokra a termosztát.


Ha beszorzom 1,4-gyel (a két ház különbsége) és duplán veszem (az átalány miatt) még mindig 70 ezer alatt vagyok, ha csak 19 fok lenne, akkor még kevesebb lenne a számla, tehát van mit javítanod a fűtéseden!


Milyen fűtés van ott vascsöves-gravitációs + gázkazán? Mert az tud zabálni!


Nálam padlófűtés van + radiátorok aluplex csővel.

2014. febr. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Habár öten lakjuk a házat,s az egyik szoba folyton hideg a nagy erkély ajtó végett.A fűtés padlófűtes + radiátor,saunier 30 klz kazán.
2014. febr. 24. 15:32
 10/22 A kérdező kommentje:
Bár a fűtés úgy van megoldva(nem tudom,hogy ez jó-e),28 fokon megy a padló,amikor a termosztát bekapcsol,viszont,amikor leáll,akkor se megy le a padlóhőmérséklete 20 fok alá,tehát temperál,mert ha nem így lenne,baromi hideg lenne.Úgyhogy gyanítom,hogy a nagy panoráma ablakokkal lesz a gond,mert a nappaliban van egy 4méter széles,és 2.3méter magas ajtó,ami elég rossz,+az egyik hálóban is egy 3méter széles,és 2.3m magas ajtó.
2014. febr. 24. 18:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!