Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Most költözök először, nem...

Most költözök először, nem tudom, hogy hogy is megy ez. Mi kellenek hozzá?

Figyelt kérdés

Most fogok költözni a héten, Budapestre. Első költözésem, nem tudom, hogy hogy is megye ez pontosan.

Mármint van egy elképzelésem. Kifizetem az albérletet, fel cuccolok, és ott Budapesten kell bejelentenem, hogy ott van a tartózkodási helyem? Vagy itt is be kell jelentenem, hogy elköltözök. De az állandó lakcímem az itt maradna a jelenlegi vagy tartózkodási meg Pesten. Akkor itt nem kell bejelentenem?

És kellenek más papírok, hogy én elköltözök? Vagy más nem is kell hozzá? Kérlek adjatok felvilágosítást!



#költözéshez szükséges iratok
2014. márc. 11. 11:45
 1/2 anonim ***** válasza:

Pesten bejelentened elég,tartózkodási cimed ott lesz,kapsz uj lakcimkártyát,országos rendszerben az benne lesz,onnantól a mostani lakhelyeden is megjelenik,ott nem kell szólnod.

Bár kérdés,hogy az albi tulaja enged-e bejelentkezni,sokszor nem engedik (bár elvileg kötelező lenne).

2014. márc. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!!
2014. márc. 11. 14:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!