Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » 10 emeletes panelben szokott...

10 emeletes panelben szokott lenni földgázvezeték?

Figyelt kérdés
Tehát gáztűzhelyt használhatok?
2014. márc. 26. 20:23
 1/10 acelsziv ***** válasza:
92%
panelfüggő. Nálunk van. De láttam már olyan helyet, ahol nincs.
2014. márc. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Azt hittem tilos mert ha egy robban akkor mindenki robban.
2014. márc. 26. 20:44
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem gondolom hogy ne lenne,mert a gáztűzhelyek erről üzemelnek .
2014. márc. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Panelban lehet, de házgyáriban nem. Éppen a robbanásveszély miatt. A panel esetében csak az az egy lakás, esetleg a mellette levő fala néhány panelja robban ki. A házgyárinál az eggóész fal kidől, és vele együtt akár az egész felső emelete is.
2014. márc. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Panelház meg a házgyári az egy és ugyanaz nem??
2014. márc. 26. 21:19
 6/10 acelsziv ***** válasza:
Ezen most én is meghökkentem...
2014. márc. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A hétköznapi nyelvben a házgyári nagypanelos épületeket hívjuk panelháznak. Azaz azokat az épületeket, amelyek fal nagyságú beton elemeit a külvárosi házgyárban készítették el és szállították a szerelés helyszínére. A "valódi" panelház ugyanúgy panelokból áll, de nem fal nagyságú elemekből. Amúgy a házgyári nagypanelos házak között is van olyan, ahol van gáztűzhely, egyetemista koromban nem egy ilyenben laktam albérletben.
2014. márc. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én eddig ha jól számolom 9 lakásban éltem hosszabb ideig (1év+) ebből 5 panel az ország különböző városaiban, mindegyikben volt gáztűzhely, kettő régi téglalakás mindkettőben volt gáz, a maradék kettő új építésű lakóparki lakásból egyikben sem, pedig az egyik egyedi cirkós fűtésű volt, tehát a lakáson belül volt gáz. (A másik házközponti kazános, ott csak a kazánházig volt gáz.) Az egyik cimbora veszprémi paneljába nem volt bevezetve, de ott a lakás elrendezése miatt a konyhának nem volt ablaka, igy ha jól tudom, nem is lehet gázkészüléket üzemeltetni ott.
2014. márc. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A 70-80 évekbeli panelek 90%-ban VAN vezetékes földgáz !!


A 10%,(ahol meg nincs),elektromos tűzhely kialakítás van,erős/vastag elektromos vezetékrendszerrel.

Itt VISZONT nem használhatsz még PB palackról sem gáztűzhelyt ,kizárólag a villanyosat lehet ,a kielégítő szellőzés hiánya miatt!!

2014. márc. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

vannak lakótelepek ahol bevezették, mert volt kiépítve a környéken gázvezeték, van ahol megspórolták és villannyal megy a sütés-főzés.

pl. Gazdagréten anyámnál nincs gáz, nálunk Kelenföldön van.

2014. márc. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!