Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ti is szenvedtek a lakossági...

Ti is szenvedtek a lakossági hulladékégetőktől?

Figyelt kérdés

Alig egy év, és vége lesz a bulijuknak. Egy környezetvédelmi csoporttal konzultálva tervezünk egy térképet, ahol be lehet majd jelenteni a hulladékégetőket akár lakcím szerint. A helyi önkormányzatok így már nem húnyhatnak majd szemet az "elfüstölgő" probléma felett.


Civil vagyok, ez nem politikai jellegű kérdés. A környezetvédelmi minisztériumnak állítólag tetszett az ötlet, április végén, május elején konzultálnak az ügyről, valószínűleg uniós támogatás is kapunk majd rá.


Jó lesz?


2014. ápr. 6. 13:58
 1/2 A kérdező kommentje:
Azért is fontos a térkép szerintem, mert az audival furikázó polgármestereknek végre nem lesz egyszerű dolguk és ovációs fogadtatásuk, ha szétdobálják a neten a helyiek, hogy éppen hogyan is áll a városka levegője a szeméttüzelők miatt.
2014. ápr. 6. 14:00
 2/2 anonim ***** válasza:

Általában helyi rendeletek szabályozzák a háztartási hulladék égetést. Ahol nincs rendes szemétszállítás, ott adnak lehetőséget bizonyos hulladékok égetésére.


Nálunk sincs egy ideje komposztálható hulladék elszállítás, ezért meg van engedve péntekenként 10-17 óra között a száraz kerti hulladék (gaz, faágak, stb.) égetése, de a veszélyes hulladék pl. autógumi égetése itt is tilos.

Fura módon a helyi rendeletet itt betartják az emberek.

A feljelentgetéseddel nem a polgármesterekkel, hanem a lakosokkal szúrsz ki!


Szerintem.

2014. ápr. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!