Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Éjjeli áramról hogyan? (többi...

Éjjeli áramról hogyan? (többi lent)

Figyelt kérdés

Hello

Nemrég költöztem új lakásba, ahol a bojler éjjeli áramról működik. Elvileg a biztosíték és a kapcsoló is mindig fel van kapcsolva had menjen, de pl tegnap este nem volt csak langyos víz.

Meglehet valahogy oldani ezzel, hogy bármikor legyen melegvíz, zuhanyhoz bármihez? ne csak este?


Tudom hülye vagyok hozzá, de gondolom van módszer amivel 0-24-ben lehet meleg vízzel élni egy lakásban és nem csak este fürdeni pl.


Olyan érdekelne hogy ki hogyan csinálja, hogyan oldotta meg stb, milyen módszerek vannak.

Köszönöm!



2014. ápr. 15. 08:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Szakemberrel át lehet köttetni az állandó áramra is.

Az "éjjeli áram" sem éjjeli már, a szolgáltató a nap folyamán -bármikor- rákapcsolhatja, -ha csak nem kapcsolóórás a rendszer.

2014. ápr. 15. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az áram napi 3 különböző időszakban fűt, úgy van be állítva! Meglehet oldani, jobb ha villanyász szerelővel beszélsz!
2014. ápr. 15. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
79%

Egyedül laksz? A hőfokszabályozó gombot nem tekergette el valaki a bojleren. Esetleg valaki megelőzött a tusolásban és kifürödte előtted a meleg vizet?

Fentebb kell tekerni a hőfokszabályozót...

Elvileg ha felfűtött állapotban van a bojler és utána kikapcsol az éjszakai áram, néhány óra alatt csak tizedfokokat esik a bojlerben lévő víz hőfoka.

2014. ápr. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

a legbiztosabb módszer: keress ki a listából egy megfelelő minősített villanyszerelőt..ő mindent tud, és megoldja a problémád.


asszem az elmű lapján találsz listát a bejegyzett szerelőkről.

2014. ápr. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Amikor beköltöztem egy ilyen éjszakai árammal működő bojleres házba, napokig nem volt melegvíz. Mint kiderült, a bojler kapcsolója volt nullára állítva! Nyílván az előző tulajdonos kapcsolta ki. Nézd meg, lehet, hogy nálad is ez a helyzet.
2014. ápr. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Jelenleg 0-24 be van kapcsolva, igym indig van melegvizem.

Mivel albérlet, nem saját, igy nem tudok vele variálni.

Az infókat köszönöm, valamelyest kébekerültem:)

2014. ápr. 22. 08:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!