Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Melyik a legjobb és legolcsobb...

Melyik a legjobb és legolcsobb fütési modszer?

Figyelt kérdés
Szeretném tudni melyik az a fütési modszer amivel olcson lehet füteni egy 100m2 házat?Most gáz van(konvektoros),de szerintünk nem a legjobb megoldás.Köszönöm a segítséget és a tippeket!
2008. júl. 26. 10:10
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
100%

A hőszivattyús módszer.

Nagyon drága a beruházás - de jóval kevesebb energiát használ, mint más. És hűteni is tud.

2008. júl. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
84%

Előző válaszoló jót írt: a hőszivattyú beszerelése kb. 3 milla, de pár év alatt megtérül az ára. Viszont emellé szükség van egy rásegítő rendszerre is, ami lehet éppenséggel gáz, de a gázszámla így is nagyságrendekkel olcsóbb lesz.

Anyámék otthon egyébként amikor már nem tudták fizetni az irdatlan magas gázszámlát, visszaálltak fatüzelésre. Így a 200 négyzetméteres lakást havonta kb. 30 000 forintból ki lehet fűteni, bár ennek megvan az a hátránya, hogy sokat kell vesződni a begyújtással, és átlagosan óránként kell a tűzre rakni, tehát folyamatos felügyeletet igényel... A favágásról nem is beszélve! :P Ehhez képest még mindig megéri! :)

2008. júl. 26. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a cserépkálya..... Igazából a pontos választ nem tudom, de a gáz áll az utolsó helyen.
2008. júl. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
100%
Sokan dícsérik a napkollektort is..
2008. júl. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim válasza:
100%
Ez a téma engem is érdekelne! Ez a hőszivattyú micsoda? Még sose hallottam róla. A napkollektor mekkora beruházás, és milyen mértékben csökkenti a gázfogyasztást? Én úgy hallottam, hogy nyáron pl melegvízhez nem kell gáz, ha van napelem a házon, de ősszel, télen mi a helyzet?
2008. júl. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
98%

A napelem villamos energiát termel, a napkollektor pedig melegvizet. Nem keverendő.

A napenergia-hasznosítás hazánkban nem éppen a leggazdaságosabb beruházási forma. Nem igazán "éri meg".

Az is tévhit, hogy "nyáron", meg "télen". A nap energiája nem a "hőmérsékletében" rejlik. Télen jellemzően kevesebb a napsütés és más a beesési szög, ezért kevesebb a termelt energia, nem az a baj, hogy mínusz tíz fok van.


A hőszivattyú valóban az egyik legjobb beruházás. A lényege, hogy a földet használja hőcserélő közegnek. Mivel a bolygónk állandó egyensúlyt tart fenn, és optimális hőmérsékleten kb. 20-22 fokon "üzemel", így a hőszivattyús rendszer esetén télen-nyáron ezt a hőmérsékletet lehet elérni. A módszere az, hogy az ingatlanod (ami legalább egy családi ház) melletti nagy méretű (ez viszont fontos a jó hatásfokhoz) területet "telefúrkálják", és "cölöpöket" tesznek le a földbe, amelyet egy rendszerbe kötnek össze. Az ingatlanban a padló- fal- és központi fűtés rendszerét (mindhárom szükséges a jó hatásfokhoz) ötvözik a hőszivattyús rendszerrel, ezáltal a föld hőcserélő közege segítségével télen is és nyáron is 20-22 fok hőmérséklet lesz a lakásban (télen fűt, nyáron hűt), ha a lakásban melegebb van, akkor föld a hőt elvezeti, ha hidegebb van, akkor a föld a hőt átadja.


Viszont a hőszivattyús rendszer is engeriaigényes, méghozzá nem is kis mértékű elektromos energia meglétét kéri. [három fázis és elég szép teljesítményfelvétel.]

Bár tény, hogy mérföldekkel olcsóbb, mint gázzal fűteni, de azért nem "tiszta haszon", mert egy része elmegy a réven, amit a vámon megspóroltunk.

2008. júl. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
100%

A legfontosabb a külső szigetelés. Sok házon láttam tavasszal, hogy hungarocellal bevonják. Van olyan ismerösöm akinek szintén valami brutál szigetelésük lett az építkezésnél, és éppenhogy reggelre bedurrantják a gázt, ami megy egy óráig és egész nap tartja a hőmérsékletet!

Nekünk padlófütésünk van, amit nagyon szeretek, mert jó mászkálni rajta :) Ennek is a beruházása kicsit drágább, de valamivel olcsóbb mint a gázkonvektor.

2008. júl. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
94%

Én kértem egy árajánlatot geotermikus fűtés kiépítésére, szintén 100 m2-es házhoz, nekem több, mint 10 milliót mondtak... Kissé drága, bár biztos behozza az árát.

Lehet, hogy hülyén hangzik, de fafűtésre ne térj át, az nagyon drága. Nálunk egy kandalló megevett 120e Ft-nyi fát egy télen, úgy hogy 1 szobát fűtöttünk.

Nekünk most báláskazánunk van, ebben mindenfélét el lehet tüzelni, így ez relatíve olcsó (évi 120-140e Ft fa/bála + egyéb kiadások (villany, víz stb). Csakhát sok munka van vele, és semmi támogatás nem jár.

Egy biztos, hőszigetelni kell. Mi tavaly csináltuk, és az idén télen volt, hogy 3 napig be se kellett gyújtani. Azelőtt meg volt olyan, hogy reggel 8 fok volt a szobában....

2008. júl. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
98%

Mi 65nm lakásba lakunk és úgy oldottuk meg hogy a lakás közepére ami egy elöszoba féle beraktunk egy kandallót!Ebböl a helyiségböl nyilik a fürdö+wc kisszoba konyha nagyszoba!És ha már napközben nem kell bekapcsolni a gázfütést akkor már spóroltunk!

De azért megjegyzem nem bizti hogy be is fogja füteni az egész lakást!Még nem tudjuk mivel 2 hónapja költöztünk ide!Csak bizakodunk!De elvileg be kell mivel 90nm-es helységhez elegendö!

2008. júl. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
91%

Ez érdekes kérdés! Nekem padlófűtés és radiátorok kombinációja van itthon 120 négyzetméteren. (A köves helyiségekben van padlófűtés is, inkább csak a komfortérzet miatt.)

Egy 24 KW-os tárolós kombicirkóról megy a fűtés, és a melegvíz. Támogatással együtt évi 200000 ft. a gázszámlám (23 fokon van a thermosztát, fürdük, főzük minden gázról megy)!

A hőszvattyú kb. 20-25 év alatt térülne meg, ha utólag beépíteném! (kiszámoltuk) A napkollektorral, ha csak fürdésre használnánk, akkor havi 7-8 ezret lehetne spórolni, ez 4-5 év alatt megtérülne.

Ha átállnék vegyes tüzeléssre, akkor kb. 100 mázsa szén, és plusz 30 mázsa fa kellene idényenként, ami több, mint 400000 Ft lenne, és reggel kelhetnék a kihűlt lakásban, és mehetnék begyújtani.

Én maradok a gáznál, majd ha elfogy gondolkudunk valami máson!

2008. júl. 27. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!