Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Vannak ezek a tipikus paraszt-...

Vannak ezek a tipikus paraszt-magyar tornácos házak. Van valami neve ennek a háznak?

Figyelt kérdés

Vannak ezek a tipikus paraszt-magyar tornácos házak. Imádom őket, nagyon tetszenek. Nincs valami megnevezése az ilyen házaknak? Rákeresi, meg ilyenek.


Ilyen házat vajon hol és mennyiért lehet megvásárolni? Léteznek még ilyen házak...?


[link]



2014. ápr. 22. 12:28
 1/10 A kérdező kommentje:
úé: rákeresni *
2014. ápr. 22. 12:30
 2/10 anonim ***** válasza:
2014. ápr. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha jól emlékszem, ezt a fajta tornácot ámbitusnak is hívják:

[link]

2014. ápr. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"Ilyen házat vajon hol és mennyiért lehet megvásárolni?"


A belinkelt képedről nekem kapásból Szigliget jutott eszembe,ami a Balaton partján van,vagy Pl Tihany.

A frekventált helyeken és településeken sztem iszonyat drága,mert az ilyen házak eladási árát,általában a műemlékvédelem,vagy maga a Balaton közelsége megnyomja,néha irreális árra is!Ez csak egy példa,biztos,hogy máshol(Alföldön) is vannak ilyen házak.

Azzal mindenképpen érdemes kalkulálni hacsak nem egy felújított házról van szó,hogy sok esetben sajnos romosak,lepusztultak ,tehát még ha olcsón is találsz ilyen házat a felújítási költség (majdnem eredeti állapotra) nagyon sokba kerül.

Mindettől függetlenűl,valóban nagyon szépek.

2014. ápr. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Simán parasztház. Tájegységenként változik, hogy miből készült, milyen a terasz kivitelezése, tetőforma. Amiben hasonlítanak a hosszúkás alapterület és a tornác. A vásárlásnál viszont nagyon körültekintőnek kell lenni, nagyon tapasztalt ember kell hozzá, mert óriásiak lehetnek a különbségek. Kategorikusan nem lehet elítélni és felmagasztalni, mert az nagyon rossz hozzáállás.
2014. ápr. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha kicsit ki mozdulnál akkor te is tudnád hogy irtó sok ilyen van országszerte. Áruk 1 től álltalában 50 millióig változik . Attól ffügg hol van és mennyi a brazil a környéken.
2014. ápr. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
azt, hogy léteznek - e egyáltalán még ilyenek nem pont úgy értettem, de nem magyarázkodom inkább egy olyan embernek, akinek elmaradt a napi maszti-parti és a feszültségét kötelezően itt vezeti le. :)
2014. ápr. 22. 18:01
 8/10 anonim ***** válasza:

Hát... Hát tudod, kérdező, inkább nálad maradt el valami!

Mi itt kedvesen nekiállunk keresgélni - neked. A te minősíthetetlen válaszod meg semmi mást nem tartalmaz, mint egy jó nagy - és teljesen fölösleges - gorombaságot.

Midenkinek jogában áll megmondani itt a véleményét, ha az nem bántja a másik önérzetét. Az előző válaszoló - még ha neked nem is tetszett -, csak véleményt nyilvánított.

Én a helyedben inkább a többieknek köszöntem volna meg, hogy időt szántak rám, nem a kritikát kritizáltam volna ilyen ordenáré módon.

Úgy látszik, magadból indulsz ki...

2014. ápr. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
"Ha kicsit ki mozdulnál akkor te is tudnád hogy irtó sok ilyen van országszerte." ebben semmi vélemény kinyilvánítás nincs. és nem vártam el senkitől, hogy keresgéljen. aki tudja, az válaszol, ennyi, és mindenki, aki értelmesen tudott nekem válaszolni a kérdésre azt tiszteletben tartom, ment a zöld kéz. de mindegy, okoskodj csak.
2014. ápr. 22. 18:27
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha el megyek boltba kb 15 ilyet látok pedig csak 5 percre van. Bátran állíthatom léteznek még ilyen házak. És állítólag nem csak nálunk a faluban. Én ismerek olyan embert aki állítólag az ország több pontján is látni vélt ilyen tornácos házakat. Bár messziről jött ember azt mond amit akar.
2014. ápr. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!