Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A ricinus olaj és a glicerin...

A ricinus olaj és a glicerin miben különbözik?

Figyelt kérdés
Nagy buborékokkal akarok majd kísérletezni és a neten láttam olyan receptet hozzá, ami glicerint használ. A patikában kértem egy kis üvegnyi glicerint, de haza érve láttam, hogy ricinus olaj van a címkén. (Szaga is van a cuccnak, pedig a glicerin elvileg szagtalan.)

2014. máj. 29. 13:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Egy kanálnyit igyál meg belőle , és ha nem birsz elszaladni a budiig akkor tuti ricinus.
2014. máj. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"A glicerin (INN: glycerol) (régi magyar nevén: olajéd[2], zsírédeny[3]) a többértékű alkoholok (cukoralkoholok) közé tartozó szerves vegyület, képlete HOCH2CH(OH)CH2OH. Színtelen, szagtalan, viszkózus anyag, melyet széles körben alkalmaznak. Íze édeskés, enyhén mérgező. Három darab hidrofil alkoholos hidroxilcsoportot tartalmaz. Ennek köszönhetően erősen higroszkópos. Felületi feszültsége 64 mN/m. Vízzel és etanollal korlátlanul elegyedik."


A ricinusolaj a ricinus (Ricinus communis) magjából hideg sajtolással készült olaj. A nehezen száradó, zsíros olaj gliceridek formájában tartalmazza a következő zsírsavakat: ricinolsav, olajsav, linolsav, palmitinsav és sztearinsav. Összetétele miatt hashajtó gyógyszerként is alkalmazzák, segíti az emésztést is.


Forrás: Wikipédia

2014. máj. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ja, és legközelebb ne a patikába menj:

[link]

[link]

2014. máj. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!