Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A központi szellőzőknek van...

A központi szellőzőknek van bármi hasznuk?

Figyelt kérdés

Egy éve költöztem panelba a párommal, és van központi szellőző a konyhában meg a fürdőszobában is. Láttam, hogy a benne lévő szivacsos-vattás akármi iszonyat retkes. Az egy év alatt még sosem jöttek tisztítani. Vagy az én dolgom lenne tisztítani? Nem tudom... Mindenesetre a rácsot levenni nem tudtam róla (lehet, oda van már rohadva O.o), szóval én nem tudom kitakarítani.

Fogtuk és lefedtük, mert azt vettem észre, hogy azon kívül, hogy a port behozza, télen meg a meleget kiviszi, nem csinál semmit.

Van ezeknek bármi hasznuk/előnyük? Miért vannak ezek beszerelve? Lehet, buta kérdés, de én kajak nem tudom :D


2014. jún. 9. 14:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
neked kellene tisztítani, de am semmi haszna nincs mivel szellőztetsz az ablakon panelban nincs nyíl égesterű kazán szóval semmi nem történik, max zuhanyzásnál kevésbé párásodik be a fürdő ha szellőzik
2014. jún. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Min. annyi haszna lenne, hogy elszívasd a főzéskor keletkezett párát, szagokat, ha működőképes lenne. De én még ilyet nem tapasztaltam, csak a most felújított házaknál.
2014. jún. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ahaaaaa... Értem, köszi :) Hát, tisztítani nem fogom, mert nem tudom szétszedni, max flexel lehetne levágni a rácsot. Akkor marad lefedve.

Nekem ráadásul ablakos a konyhám, szóval a pára meg a szagok kimennek ott, a fürdő ajtaját meg nem szoktuk becsukni zuhanyzáshoz.


Köszi a válaszokat! :)

2014. jún. 9. 15:48
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha már nem működik,

központilag jobb lenne megszüntetni.

A benne lerakódott zsiradékoktól a legkomolyabb

tűzveszélyességi kockázatot rejti magában.

2014. jún. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is pont ilyen. A fürdőben és a konyhában van egy-egy fekete retkes rács. De nem szív semmit.

Én is a konyhában az ablakon keresztül szoktam szellőztetni. Pont a tűzhely mögött van az ablak.

A fürdőszoba ajtót viszont be szoktam csukni ha zuhanyzok vagy a "dolgomat" végzem. Mondjuk ha egyedül laknák, akkor lehet hogy nem csuknám be. De ezeken az időpontokon kívül a nap többi részében amúgy is nyitva van.

2014. jún. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!