Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Létezik hatékony léghűtő,...

Virágh Attila kérdése:

Létezik hatékony léghűtő, vagy mind tényleg felesleges pénzkidobás?

Figyelt kérdés

albérletben élek, szóval a klíma, meg a furkálás ki van lőve, illetve keret sincs rá

léghűtőből létezik hatékony, mely valóban hűti a levegőt, nem csak párásít....stb?

köszönöm szépen



2014. jún. 9. 15:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha valamit hűteni akarsz, akkor lényegében hőt vonsz el. De ezt a hőt valahova el kell vezetni. Így ha a furkálás kiesik akkor marad a ventillátor.
2014. jún. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A léghűtő is hőt von el. Vagy jéggel működik és akkor a jég olvadáshőjére megy el a hő, vagy van olyan ami párologtat is és a párolgáshőt is kihasználja.

Bár a párásabb levegő meg pont hogy növeli a hőérzetet.

A lényeg, hogy ez édes kevés teljesítmény, hogy egy szobát lehűtsön akár csak néhány fokkal is.

2014. jún. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nincs léghűtő...arra csakis a klíma képes !


Vizezd óránként a bőrödet, és használj 1 olcsó ventilátort,valamint reggel szellőztess a 20-25 C fokos levegővel(kereszthuzat) és 9-után csukj be minden ablakot,és este 10-ig ne nyisd ki,azaz ne engedd be az utcai meleg levegőt. Valamint az ablakokat kívülről árnyékold le amennyire csak lehet, ne belül !

2014. jún. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
magyarul akkor semmire se jó??
2014. jún. 9. 21:31
 5/8 anonim ***** válasza:
Arra jó a léghűtő, hogy együttműködjön a klímával, azok ugyanis extrém alacsony páratartalmat csinálnak, amitől kiszáradnak a nyálkahártyák. A léghűtő meg párásít. De önmagában nem sokat ér, mert picit hűt ugyan, de ezt nem érzékeled hidegebbnek, mert fülledtebb (párásabb) lesz a levegő.
2014. jún. 9. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
#5:köszönöm szépen
2014. jún. 10. 00:05
 7/8 anonim ***** válasza:
én vettem orion léghűtőt jeget meg vizet kell rakni bele semmit sem ér csak rosszabb nagyon megbántam 20 ezer forintér...megvettem beüzemeltem elmentem a gyerekekkel sétálni gondoltam hazaérek a hűvös szobába hát... kinyitottam a szobaajtót és mintha egy fóliaházban jártam volna egy jó ventillátor többet ér! a klímának nincs párja ,de sajnos nem olcsó
2014. jún. 10. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
értem; köszönöm a segítséget
2014. jún. 10. 23:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!