Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » 20 db csirkének való éves...

20 db csirkének való éves takarmányhoz hány nm földterület kell?

Figyelt kérdés
Tehát ha 20 db csirkét szeretnék egész évben tartani, annak a takarmányát mekkora területen tudom megtermeszteni?
2014. jún. 27. 09:39
 1/2 anonim ***** válasza:
20 csirkének napi 2 serpenyő(cserpák) naponta. Ez olyan 2-3 kg. (attól függ mi, kukorica, árpa, stb) de legjobb ha több magból van keverve, és darálva. Kukorica, búza, napraforgó, hüvelyes (pl sárgaborsó). Kukoricából 5-10 kg, búzából 1-3 kg lenne m2-enként. Borsót nem tudom. Naprából kicsit kevesebb, mint kukorica. Ha bekevered nekik, akkor 6,5 kukorica, 1,5 búza(lehet éppen árpa, zab is) 1 hüvelyes és 1 napra legyen. Legjobb ha darálod is. Egy tyúkra napi 10-12 dkg-t számolnak. ez 20-ra 2-2,5 kg. Egy évre ez olyan 925 kg. Ez kukoricából ha az általam írtat eteted, kb 600 kg. Számoljunk 5 kg/m2-rel, tehát 120 m2. Búza 2,5 kg-mal, 56 m2, napraforgó 5 kg-mal 20 m2. Borsót nem tudom. Egy 250 m2-en elegendő lenne. De inkább rá számolj mindenre.
2014. júl. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a részletes választ, szuper!
2014. júl. 2. 14:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!