Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha napközben járólapot szeretn...

Ha napközben járólapot szeretnék feltenni de az alatta lévőt fel kell karcolni ütögetni ami zajjal jár amiatt fel jelenthetnek napközben?

Figyelt kérdés
ma 3 polcot tettünk fel amit szét is kellett fűrészelni aztán fúrtunk feltettük.a szomszédok jöttek is ,hogy jó lenne ha befejeznénk a zörgést.így már járólapot feltenni félek is abból mi lesz.
2014. jún. 30. 17:17
 1/7 anonim ***** válasza:

Én nem ismerem a társasházi szabályokat, de biztos vagyok benne, h ilyen munkákat hétközben munkaidőben lehet végezni.

Éjjel nyilván nem :-) Hétvégén, pihenőidőben nyilván nem.

Szomszédoknak szóljál, ki fognak bírni egy hetet.

2014. jún. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
13%

" Én nem ismerem a társasházi szabályokat,.."


-akkor minek szólsz hozzá

2014. jún. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Azért szólt hozzá kedves 2 es,mert a logikája ezt diktálja ,ahogy nekem is .Nem kell egy életet leélni a régi lakásban úgy ahogy az akkor készült .Nincs az a törvény ami megtiltaná felújitást .
2014. jún. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
ne foglalkozz velük ha meg kell csinálni akkor meg kell ki fogják bírni. Ha nem akarod felvésni csak lepattogtatni, hogy tapadjon a ragasztó akkor helyette kenhetsz tapadóhidat és nem kell felkarcolni
2014. jún. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem az illem azt diktálja, hogy ha a szokásos életviteledtől eltérő, az átlagosnál nagyobb zajjal, porral járó tevékenységet tervezel egy társas házban, akkor erre előre, időben figyelmezteted a szomszédokat. Amúgy már csendrendelet nincs, mint régebben volt, de az embereknek a 8 óra pihenéshez joguk van. Így este 10-től reggel 6-ig érdemes csendben maradni.

Ha előre szólsz, a társasház többi lakója köteles elviselni egy felújítással járó átmeneti, néhány napig (hétig) tartó zajt.

2014. júl. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kedves második, veled ellentétben az én (első) hozzászólásom legalább választ adott a kérdésre, még ha nem is laktam soha társasházban. Te meg csak kötekedni jöttél, amivel semmit nem segítettél a kérdezőnek.
2014. júl. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy még aktuális-e, de ha igen.

Nálunk pont a múlt hónapban volt egy ilyen mizéria. Felettünk lévő lakásban volt felújítás.

Kedves tulaj annyival lereagálta, hogy a felújítás napjának kezdetén, reggel olyan nyolc körül a liftbe beragasztott egy cetlit, hogy itt meg itt ettől az időponttól kezdve kb. 1,5-2 hetes felújítás lesz, legyünk türelemmel.

Hát ők általában pont munkaidőben nem csinálták, hanem reggel kb. 7-8 között, meg du. 4-től este nyolcig, kilencig. Hétvégén volt, hogy mindkét nap reggel nyolctól este kilencig. Erre ébredtünk és kb. erre feküdtünk.

Egy papírt mindenképpen érdemes kitenni a liftbe, vagy ha nincs lift, akkor a lenti faliújságra, vagy akár postaládába betéve, hogy mindenki megkapja.

De ha rám hallgatsz, hétköznaponként próbálj meg 9-18 óráig dolgozni, de legkésőbb 19-ig. Hétvégén pedig 10-19-ig kb. Az annyira nem megterhelő a lakóknak sem, és tuti, hogy nem fogod őket zavarni a pihenésben.

2014. júl. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!