Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Megoldható lenne, hogy egy...

Megoldható lenne, hogy egy tanyát / kis híján kúriát építek, ilyen módon?

Figyelt kérdés

Tehát vannak dolgozni akaró emberek. Vannak dolgozni akaró hajléktalanok.

Szállásért és étkezésért cserébe az én tanyámon dolgoznak.

Hogy ez hogy jött?

Van egy 15 holdas birtokom ( örökölt ), amire van építési engedély.

Így igazából ez már személyzettel rendelkező tanya lenne, ami valójában egy kúria.

Ettől eltekintve: ha sikerül szerződést kötni egy üzemmel ( pl.: tejüzem, én pedig állatokat tartok a tanyán, többek között teheneket, vagy tojásüzem és csirkéket, stb. ), így lenne kerestem, megoldható lenne?

Szinte 0 munkával azt csinálom amit mindig is szerettem volna: a hatalmas birtokomon pihenek, miközben előttem a gyönyörű kertem ( kert és nem föld, tehát zöldségek és nem eladni való termény ), nem messze tőlem az álltaim ( tehén, ló, szárnyasok, esetleg kecske, juh ), a lábam mellett pedig a kutyám.

Persze ez utóbbi csak fantáziálás, de a lényeg:

Megoldható, legális?



2014. júl. 15. 12:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem, ez rabszolgaság lenne, ami elég sok törvénybe és nemzetközi egyezménybe ütközne.

Legálisan ez úgy működik, hogy alapítasz egy céget, és szépen adózol, meg legalább a minimálbért kifizeted az embereknek.

De valószínűleg ha szállást akarsz nyitni, arra is speciális előírások vonatkoznak.

Nem hiszem, hogy a mai világban megoldható deficit nélkül.

2014. júl. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Tehát én nem segíthetek egy hajléktalanon.

Mert ugye ez az. Én ingyen adok neki szállást, étkezést. Cserébe elvárok egy pár apróságot, pl.: hogy segítsen be a ház körüli munkákba.

Ugye? Mert ez rabszolgaság és sok törvénybe ütközik.

2014. júl. 15. 22:19
 3/6 A kérdező kommentje:

Bár akkor mára eszembe, ezt is ki lehet játszani:

Ő be van jelentve 70 ezer forintra ( minimálbér ) amit ő a fizetés napján elkölt:

30 ezer forint szállás

30 ezer forint étkezés

20 ezer forint rezsi.

Ez csak ilyen sac/kb. van mondva ( és így is 80 ezer forint, tehát valahol faragni kell belőle.

De ez is baj, mert akkor nyitni kell egy mikro- vagy egy kisvállalkozást, ami pénz.

( Tehát egybe lehet kötni egyúttal egy feldolgozó üzemmel, azt is ki lehet nyitni, ami nagyon-nagyon sok pénz. )

2014. júl. 16. 09:02
 4/6 anonim ***** válasza:

"ha sikerül szerződést kötni egy üzemmel ( pl.: tejüzem, én pedig állatokat tartok a tanyán, többek között teheneket, vagy tojásüzem és csirkéket, stb"


Szerződést csak úgy köthetsz, ha céged van, vagy őstermelő vagy. Tehát adózol. Az állatorvos sem 2 forint, aki az igazolást adja, hogy minden rendben (és az oltásokat az állatoknak)


És ha a hajléktalanoknak minimálbért adsz, az után kb 60 ezer Ft adót befizetsz havonta (fejenként). Plusz ha szállást/étkezést értékesítesz nekik (mert ugye fizetnek érte), akkor már megint adózni kell az után....


Szóval ez az elképzelés így nem megvalósítható.

2014. júl. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Hát, nem vagyok elragadtatva.

Azért köszönöm a segítséget, ment a zöld.

2014. júl. 16. 22:20
 6/6 anonim ***** válasza:
És bármikor jöhet egy járvány, betegség az állatok között, amitől aztán az összes állat elpusztul, így még rizikós is. Vagy ha megsérül az egyik munkás a tanyán, ráesik egy fa vagy nekimegy a bika, azért is te lennél a felelős.
2014. okt. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!