Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Egy 3kw-os 18 amperes egyfázis...

Egy 3kw-os 18 amperes egyfázisú villanymotort, elbírja-e az itthoni hálózat? Asztali körfűrészhez lenne.

Figyelt kérdés
van egy 1.8as és elég gyenge, nem tudom hogy a 2.2es mennyire lenne elég, így 3 kw-osra gondoltam.
2014. aug. 5. 07:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Háztartásabn valszeg 16A-es biztosítékod van, tehát nem.
2014. aug. 5. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

MIvel a 3kW-os motor csak kb. 14A-t vesz fel, ezért ha legalább 16A-es automatád van, elméletileg elbírja. Persze indításkor megnövekedik az áramfelvétel, de ezt a lökésszerű túláramot illik elviselnie az automatának. Ha mégsem, akkor érdemes kicseréltetni lomha működésűre.


Szerintem.

2014. aug. 5. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 plajer tibor ***** válasza:
VAN OLYAN KAPCSOLÁS /VEZÉRLÉS/ AMELY FOKOZATOSAN EMELI AZ ÁRAMFELHASZNÁLÁST, AZ ÜZEMI FORDULATIG. NYILVÁN MINDEZT TERHELETLEN ÁLLAPOTBAN KELL CSINÁLNI.
2014. aug. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
18 ampert vesz fel mert nem réz, hanem alumínium a külső tekercs része és ugye nagyobb az ellenállása is.
2014. aug. 14. 19:59
 5/5 anonim ***** válasza:
Egy 3 KWattos réztekercsnek ugyanaz az áramfelvétele, mint a 3 KWattos alunak. Ez ugyanolyan, mint 3 kiló réznek ugyanolyan a súlya, mint 3 kiló alunak.
2015. jan. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!