Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit jelent " az épület fajlago...

Mit jelent " az épület fajlagos hőveszteségtényezője nem megfelelő? " mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
2014. aug. 7. 09:16
 1/9 A kérdező kommentje:
energia tanúsitványra írták.
2014. aug. 7. 09:37
 2/9 anonim ***** válasza:
Rossz a hoszigetelese - vagy azert, mert a regi, vetemedett ablakok eresztik a meleget, vagy azert, mert rossz/hianyos a vakolat. Vagy eesetleg nincs hoszigetelve a haz egyaltalan.
2014. aug. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Azt, hogy a ház nem ma épült, mai szabványok szerint. Ez a tanúsítványban a C kategória lenne, de nem véletlen, hogy a jóval rosszabb F kategória neve "átlagos", hiszen ilyen a legtöbb lakás.


A tanúsítvánnyal nem foglalkoznék, mert elég vicces algoritmusa van, a lényeg hogy megnézed, hogy mekkora plusz ráfordítással mekkora rezsimegtakarítást tudsz elérni, és hogy pénzügyileg melyik éri meg számodra. Vannak 1-2 éven belül megtérülő dolgok (pl. padlás leterítése üveggyapottal) és vannak 17-20 éves megtérülésűek (ablakcsere).

2014. aug. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
álítolag az ablakok nem szigetelnek eléggé. Én nagy hülyeségnek tartom az egésszet. Mire jó 1 ilyen tanusítvány? különben c kategóriát kapott.
2014. aug. 7. 20:24
 5/9 anonim ***** válasza:
arra jo a tanusitvany, hogy a leendo vevo jobban kepben legyen mennyibe fog kerulni a futes telen. a rezsicsokkentes nem lesz am orokkevalo, mert rovid idon belul magaba borul az egesz kezivezerelt, iroasztal mellett kitalalt rendszer, es az egekbe szoknek az energiaarak.
2014. aug. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

>arra jo a tanusitvany, hogy a leendo vevo jobban kepben legyen mennyibe fog kerulni a futes telen

-Na arra speciel nem jó :) Nagyon sok oka van, csak egy példa: ha a távhő fűtőműve áttér kapcsolt energiatermelésre (lényegében az áramtermelés hulladékhőjével fűt), akkor ettől a nem hőszigetelt, blokk közepén lévő átlagpanel is B-s lesz, ha ablakcsere is volt, akkor A-s. De a fűtésköltsége lehet ugyanannyi, mint egy másik városban, ahol hagyományos fűtőmű van és ugyanolyan panel E-nek meg F-nek minősül.

2014. aug. 8. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kérdező: ha C-t kapott, az azt jelenti, hogy ma is engedélyeznék az építését. A "nem megfelelő" minősítéssel a C kategória csak úgy fér össze, ha

-lakást vettél, és az épület egésze nem megfelelő, de a lakásod kedvezőbb az átlagnál (középső laks, déli ablakokkal)

-a melegvízkészítés hatékonyabb az átlagnál (napkollektor, fatüzelés, stb.) és ez felhozza C-re.

-vagy a fene tudja :)

2014. aug. 8. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hát ez az, a nagy hűhó semmiért. Csak pénzt szednek ki az emberből. Felhívtam a céget, és az volt a válasz hogy úgyse érteném meg a magyarázatukat, mert nagyon komplikált számitással számolják ki ezeket a tényezőket. Szerintem az egész 1 nagy humbuk. Semmi értelme , és semmi haszna ennek a tanusitványnak.És szerintem a válasz amit adtak nem megfelelő 22 ezerért tisztességesebb válasszal tartoznak.
2014. aug. 8. 05:45
 9/9 A kérdező kommentje:
6-os nak. Tudod, a fütés lehet több, lehet kevesebb. Ha én 20 fokban szeretek élni, és a vevő 23 ban akkor már eleve többet fog fizetni, de különben ha megnézi az elmúlt év számláit, abból is láthatja.
2014. aug. 8. 05:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!