Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan tudom összekötni egy...

Hogyan tudom összekötni egy kéményre a vegyes tüzelésű kazánomat és a gázkazánomat (gázcirkós)?

Figyelt kérdés
A kéményem gázhoz van kibélelve, és azt az infót kaptam, hogy azért nem lehet rákötni a vegyes tüzelésű kazánt, mert kiégeti (tönkreteszi) a bélést a kéménybe. Viszont kaptam egy másik infót, hogy a gáz nagyobb hőt add le, mint a vegyes tüzelésű és nyugodtan rá lehet kötni! Nem vagyok szakember, de most már teljesen összezavartak! Mi a megoldás?

2014. aug. 9. 00:52
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
Gázcirkós kéményre tilos vegyestüzelésűt kötni!
2014. aug. 9. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
sztem érthető...
2014. aug. 9. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
+1 Elsőre, tilos különböző kazánokat egy kéményre kötni.
2014. aug. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Lehet tudni az indokát,hogy miért nem lehet?? Milyengalibát okoz?
2014. aug. 10. 00:37
 5/9 anonim ***** válasza:
A TŰZKÉV- nél érdeklődj, ott + mondják!
2014. aug. 10. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Legyen annyi elég, hogy jogszabály írja elő!
2014. aug. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
85%

A gáz égése során nem képződik annyi kémiailag korrozív anyag, mint egy vegyes tüzelésű kazánban. A földgáz széndioxiddá és vízzé ég el [kivéve a bűzösítő anyag, az etilmerkaptán kéntartalmát, de az minimális]. Szóval a gázkazán kéményének elvileg csak a szénsavat kell elbírnia.

Egy vegyestüzelésű kazánban a fa és a szén az összes biogén elemet (szén, kén, foszfor, stb.) tartalmazza, amelyek a füstben oxidok formájában vannak jelen és egyesülve a szintén égéstermék vízgőzzel kénsav, kénessav, foszforsav stb. képződhet. Ennek a kéménynek ezt is ki kell bírni...

2014. aug. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 homo ludensz ***** válasza:
85%
Tegyük fel hogy 0,8-1mm es saválló bélés van a kéményedben az alubélést felejtsük el. A vegyestüzelésü kazán oly mértékben tönkretenné hogy újra kellene csináltatnod s nem olcsó és mint írják nem is szabad. A gázkazán füstkivezetőjén van egy kis nyílás a hőméréshez s ott 160 c szoktunk mérni. A Beretta széntüzelésüt még nem mértem de én sem kötném rá a kettőt egy kéményre. A gáznak lehet kapni készre szerelt kéményt azt még kívül a fal mellett is felállíthatod.
2014. nov. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. jan. 22. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!