Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Nyugat-Magyarországon is...

Nyugat-Magyarországon is annyi a betörés a kertes házakba, mint Budapesten a kertes házakba?

Figyelt kérdés

Budapesten lakom, és az a véleményem, hogy kertes házban nem érdemes itt lakni, hacsak nem egy luxus lakóparkban laksz, amit őriznek. Mert minden ismerősömhöz betörtek már, akik kertes házban laknak. Mi lakásban élünk, hozzánk is próbáltak már többször is bejutni, szomszédba mondjuk be is mentek fényes nappal. Az is előfordul, hogy az erkély alatt vagy épp a lépcsőházban lopnak ki valakit, akár nappal, a cigányok és a csövesek is egyfolytában erre bandáznak vagy téblábolnak.

Keletre nem mennék, akkor inkább Pest.

Nyugat a fő kérdés, hogy aki Nyugat-Magyarországon lakik, Veszprém, Fejér, Vas, Győr-Moson-Sopron megyében, annak mik a tapasztalatai? A kertes házakba is bemennek mindenhova?

Budapesten rohadtul nem akarok élni ez miatt sem, ha elvégzem a sulit, vagy megyek nyugatra, vagy annál is nyugatabbra, külföldre.



2014. aug. 9. 23:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát..én nagyon keleten lakom, Nyíregyházán, olyan részen ami nem is luxus, de nem is kell különösebben betöréstől félni. Persze vannak városrészek ahova nem mennék/laknék.


De ez kb bárhol megvan, "nyugaton" is vannak oylan cigánytelepek mint keleten, vagy bárhol.

2014. aug. 10. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Sokáig laktam budapesti kertvárosban, Dunától nem messze, de csak akkor próbáltak meg egyszer betörni, amikor el volt öntve a part. Oda nem engedtek le senkit. A rossz vagy üres házakban nem tudom, mit keresnek ezek. Ahol most lakom, minden házban bele van építve a biztonsági rendszer. Igaz, nem olcsó a beépítése, de legalább nem tudnak betörni. Fizeted a havidíjat, van távfelügyelet és van sziréna is, okos betörő ilyen házakkal nem próbálkozik.
2014. aug. 10. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja és időnként éjszaka hol itt, hol ott szólal meg a sziréna, mert analfabéta betörők is vannak, nem tudja elolvasni a kapun vagy az ajtón a matricát.
2014. aug. 10. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Á, keletre semmiképp se mennénk, Borsod és Szabolcs a legfertőzöttebb megye, s még visszamaradott is.

A nagyvárosokat nem szeretem, pedig még fiatal vagyok. De a falukat sem. Háát, az már rossz, ha vannak olyan városrészek, ahol több a betörés, mert az ottaniak átjárnak máshova is, ahol annyi a cigány, az már meg van bélyegezve.

Olaszország, Ausztria, amin elgondolkoztam még, de ha van jó hely nyugaton is, akkor inkább oda költöznék. Budapesten már félnek az emberek, én sem merek kimenni, amíg még be nem zártam az ajtót nyugtalan vagyok. Mi a XX. kerületben lakunk, ez olyan átlagos kerületnek számít, vannak rosszabb kerületek. De sajnos azt kell mondjam itt is rengeteg a betörés.

Nem mernék venni itt egy kertes házat. Pedig jó lenne egy medence, kiskutya, saját növények, kicsit kiülni néha.

2014. aug. 10. 00:33
 5/12 A kérdező kommentje:

Hehe, ez tetszik :D

De tudod, én úgy vagyok vele, hogy már attól is frászt kapnék, ha csak bejönne az udvarba, még ha nem is visz el semmit, de oda ne mászkáljon senki, ha analfabéta, ha nem :D

A biztonság minden pénzt megér, nem szabad rá sajnálni

2014. aug. 10. 00:36
 6/12 anonim ***** válasza:
67%
Dunakanyar, elsősorban a Szentendrétől felfelé, ez a jó hely manapság, csakhogy minden, csak nem olcsó. Nem szabad sajnálni a pénzt a biztonságra. Több cég is van, pl. Rimi, Pilis Security stb.
2014. aug. 10. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Igen, biztonságra nem szabad sajnálni pénzt.

Hát, én bevallom nem vágyom rá, hogy a Dunakanyar felé éljek, a Dunát nem szeretem, hideg és piszkos, horgászni sem akarnék benne a víz minősége miatt. Engem egész Pest megye nem vonz. Amikor a Velencei tónál voltam, az sokkal barátságosabbnak tűnt, túrázni, fürödni, horgászni is lehet

2014. aug. 10. 00:52
 8/12 anonim ***** válasza:
66%

"Borsod és Szabolcs a legfertőzöttebb megye, s még visszamaradott is."


Szerintem vegyél vissza kicsit, jó? Vagy áruld el, hány évig laktál a fenn említett megyékben. A szóbeszéd és a internet nem mindig megbízható forrás.

2014. aug. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
74%
Én is szabolcsi vagyok, igaz sok a cigány, de attól függetlenül jó hely. Nyíregyházán is mindent megtalálsz amit akarsz, dinamikusan fejlődő város. Lehet, hogy kicsit rosszak az útjaink, de attól még lehet jó!
2014. aug. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az 1980-as években sokat jártam arra, keresztül mentünk olyan falvakon, ahol nem lakott más, csak nem napon barnultak. Putrikban, rongyokon aludtak, nem ismertek se WC-t, se kézmosást. Penészlek és hasonlók se voltak tisztábbak. Szatmár viszont gyönyörű volt és rendezett.
2014. aug. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!