Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A szobámba bemennek azok a...

A szobámba bemennek azok a k#rva legyek, mit tegyek?

Figyelt kérdés
14 éves fiú vagyok, szóval nem én parancsolok a háznál. Emeletes házunk van, az emeleten van a szobám, vagyis nyáron fent nagyon meleg van, ezért a tetőablak ki van nyitva így bejönnek a legyek (kb 20 van bent, mert a szomszéd disznókat tart). Csukott ablaknál nem bírok aludni, de viszon azt se szeretem, a reggel a számba/orromba mászik a légy úgy, hogy mindíg visszajön. Ezért este, leefekvés előtt légyírtásba kezdek légfrissítővel (ettől is megdöglik, csak kib#szott büdös lesz) és légycsapóval. Ezért mindíg le kell vakarnom a falról a szétfolyt legyeket. Anyám nem enged szúnyoghálót, mert "ronda" pedig kb. egy 1,5 m2-es darab elég is lenne, és felfogatóhely is lenne neki, és már el is képzeltem, hogy hogy lehetne feltenni. Ablak helyett ventillátort meg nem bírok használni, mert most is eléggé megfáztam tőle. Meg az ajtón ugye közlekedünk folyamatosan, szóval ha akar úgyis bebír jönni, mert a ház többi részén is nyitva van az ablak (szúnyogháló a többi helyen sincs). És nemcsak este/reggel zavar, hanem napközben is aza sok k#rva légy! Úgyhogy elegem van az egészből. Valami "csapdát" tudtok ajánlani? Kösz a segítséget! Üdv.: Bence

2014. aug. 16. 22:43
 1/2 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


Egyébként anyukád mit mond, mikor vázolod a problémát? Hogy nem érdekli, fulladj meg a légyirtótól vagy nyugodtan dongjanak benn?

Ezt azért meséld el neki:

"A légy a szilárd élelmet a nyálával feloldja, majd miután az szervezetébe jutott felbüfögi, így a testében lévő kórokozók tömegével juthatnak a szabadba. A házi légy testében hozzávetőleg tízszer annyi kórokozó van, mint testfelületén. A jóllakottság utáni „tisztálkodási rítus” során pedig a testére tapadt szennyeződések és kórokozók kerülnek a lakásban levő légtérbe, nem beszélve a napi átlag harmincszori ürítésről, amit szintén a lakóterünkben végez.

A házi légy által terjesztett betegségek között a gyomor- és bélbetegségek a leggyakoribbak. Ez a faj terjesztheti a gyomorfekély kialakulásában szerepet játszó Helicobacter Pylori nevű baktériumot is."

2014. aug. 17. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Kösz a linkeket! Kipróbálok párat ezek közül!
2014. aug. 17. 09:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!