Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen az alábbi budapesti...

Milyen az alábbi budapesti kerületekben élni?

Figyelt kérdés

Hamarosan Budapestre költözünk,már kiválogattuk melyik kerületek jöhetnek szóba.Az érdekelne milyenek itt az emberek és a környék, a közlekedés (párom Klinikák metróállomásnál,én Petőfi-híd budai hídfőnél tanulok). Mennyire biztonságos, a helyi lakosok általában mennyire kulturáltak (értsd: nincs üvöltözés,balhé az utcán),milyen anyagi helyzetű személyeknek érdemes ideköltözni (rezsi stb.). Az is érdekel van-e lehetőség szelektív hulladékgyűjtésre és van-e nagyobb bevásárlóközpont vagy Tesco expressz a közelben. Főleg azok a helyek érdekelnek ahol van panel lakás,sajnos az internetről nem sikerült kiderítenem melyikek ezek.

Ezek a kerületek érdekelnek,városrész megjelölésével együtt: I., IV., IX-XIV.,XIX.,



2014. aug. 24. 08:28
 1/7 A kérdező kommentje:
Az is érdekel van-e a közelben olyan szak-vagy háziorvosi rendelő,ami körzettől függetlenül lát el betegeket (magán rendelő is lehet).
2014. aug. 24. 08:53
 2/7 anonim ***** válasza:

XIX-ben lakom, egész jó.

Néha van egy-két ordítozás az utcán (lakótelep), a legtöbb gond általában a felső szomszéddal szokott lenni (hangosan járkál, bulizik, stb) de szerintem abszolút lakható kerület. Annak ellenére hogy a statisztikák szerint itt lakik a legtöbb bűnöző (de saját fészkébe csak nem sz@rnak). Cigókat kerüljétek, aztán nem lesz baj (vonatkozik ez egész Pestre) :)


Negyed órán belül el lehet jutni Kökire (akár gyalogosan is), ott van Tesco is (a metrót is onnan eléritek). Én is a Petőfi hídig megyek reggelente (BME), kb 40 perc alatt bent is vagyok.

2014. aug. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szelektív hulladékgyűjtés egész Budapesten van, Auchan, Lidl, Tesco, CBA szintén mindenhol. Én a III. kerületet ajánlanám, a lakótelepek is jók, főleg a Római (Pók utcai). A kertvárosi részek még jobbak, kevés a cigó. Rómaifürdő, Aquincum, Csillaghegy, Békásmegyer-Ófalu. Csak a Szentendrei út mellett nem, az túl zajos.
2014. aug. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2014. aug. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Minden kerületnek vannak jó, és kevésbé jó részei. Mindenkinek más az igénye, van aki a nyüzsgést, közeli bulihelyeket, van aki a csendet, természetet szereti.


I. kerület - jó, de drága, úri negyed, panel nem jellemző

IV. kerület - nagy lakótelep (szerintem túl nagy is, régebbi munkáslakótelep), vegyes, átlagos lakosság

IX. kerület - fejlődő kerület, az új, fejlesztett részei és a József Attila lakótelep jó választás lehet, ajánlom

XIV. kerület - jó kerület, lakótelepe nyugodt, jó lakosság, jó közlekedés, ajánlom

XIX. kerület - jó közlekedés, átlagos lakosság, vannak jó részei, és vannak inkább elkerülendő részei


Amit nem írtál, pedig ott tanulsz, az a XI. kerület, van lakótelep, megállapodott nyugodt környék, közlekedés sem probléma

2014. aug. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én a helyetekben ezeket a kerületeket pont hanyagolnám.

A leírt útvonal alapján én a Kálvin tér környékére költöznék, onnan te a 4-es, barátod a 3-as metróval gyorsan célba értek.


Bár arra nem panelok vannak.


Vagy a XI. kerület. Ott van panelépület.

2014. aug. 25. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A szakorvosi rendelők mindenhol fogadnak.
2014. aug. 25. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!