Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Felújítás fejében lakás...

Felújítás fejében lakás kiadás lehetséges? Tudtok erre példát?

Figyelt kérdés

Édesanyám halálával megörököltem egy meglehetősen leromlott családi házat Budapest egyik külső kerületében.

Eladni nem szeretném, kiadni viszont felújítás nélkül nem lehet az állapota miatt.

Hitelt nem szeretnék felvenni a felújításra, pénzem pedig nincsen rá.

Arra gondoltam, hogy ha valaki felújítaná, aki ért hozzá, és csak a rezsit kellene fizetnie, akkor nem állna ott évekig parlagon.

Kérdésem, hogy életképesnek tartjátok a konstrukciót?

Hallott már valaki ilyenről, és mik lehetnek a buktatói?

Nagyon köszönöm a válaszokat előre is.



2014. aug. 31. 12:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem jellemző, de aki kivenné, nagyon rosszul is járna vele (nem tudom újítottál-e már fel lakást, amennyiből alsó hangon meg lehet csinálni, annyiból kapsz egy felújított albérletet pest belvárosában, és hozzá sem kell nyúlnod).


Hirdesd meg bontandó épületként, és add el alatta a telket.

2014. aug. 31. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem az egyik ismerősöm úgy lakott az előző albérletében hogy ő felújította, szigetelte, cserében egy évig lakhatott benne.


Ahol most lakik ott is van olyan hónap hogy nem fizet bérleti díjat hanem megbeszéli a tulajjal hogy na most ebben a hónapban megcsinálja a szigetelést és akkor annak az árát leszámolják bérleti díjban.


Igaz nem itthon hanem külföldön most költözik apám új albérletbe, és ott is most az van hogy a tulaj nem kér kaukciót viszont apunak kell a felújitást (kád, csap, kapcsoló, konektor csere, festés, járolapozás stb) megcsinálni.


Úgyhogy megoldható, nem halott az ötlet. Az már más kérdés hogy nehezebben találsz talán bérlőt, meg azért függ attól is hogy mennyire lakhatatlan, de ha annyia nem vészes (pl nem szorul teljes tető cserére a ház) akkor járható út.

2014. aug. 31. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Esetleg megpróbálhatod fix időre kiadni valami szervezetnek, hogy újítsák fel ők. Egyháznak, vagy ilyesminek, cserébe mondjuk 10 évig használhatják.

Akkor 10 évig nincs házad, utána meg ki tudja. :)

2014. aug. 31. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A szomszédom pont most adta ki a lakását így. Ma is egész nap csiszolt a bérlő most épp az ajtókat fogja lefesteni . Itt is a mama halt meg és le van pusztulva a lakás pénz meg nincs. Úgy hogy nyugodtan meghirdetheted így is.
2014. aug. 31. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!