Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ki lehet e kérni egy ingatlan...

Ki lehet e kérni egy ingatlan tervrajzát a földhivatalból, ha nem a nevemen van?

Figyelt kérdés
2014. szept. 15. 12:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Pénzért már mindent lehet .
2014. szept. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
ok, de odaadják nekem , ha nem vagyok tulajdonos?
2014. szept. 15. 13:06
 3/11 anonim ***** válasza:
60%
Nem ! (pénzért sem, mit írták)
2014. szept. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 CsBZs válasza:
85%
Ha arra van kivancsi, hogy mekkora haz van raepitve engedellyel vagy hogy mekkora a kert valojaban es abbol mennyi beepitheto akkor a mikrofilmtarban ingyen meg tudod nezni es penzert kikerni (ha a tied ha nem). A foldhivatlba pedig kerhetsz betrkintest(ha jol tudom ez penzbe kerul) es ott lathatod van-e hitel rajta,hany tulaja van, milyen a fold minositese(pl.zarkert,belterulet,szolo stb.)
2014. szept. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
a földhivatalban nincs meg az ingatlanokon lévő épületek tervrajza
2014. szept. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
igazából egyetemi tervezéshez kéne alaprajzokat szereznem egy meglévő középületről, de nem tudom honnan lehetne ezt a legegyszerűbben.
2014. szept. 15. 13:57
 7/11 anonim ***** válasza:
88%

Telekkönyvi kivonatot, és térképmásolatot is tudsz kérni néhány ezer forintért.

Természetesen a ki kell tölteni egy nyomtatványt, amin jó ha tudod az adott telek helyrajzi számát.

Nomeg a te adataidat is fel kell írni, és a személyidet is elkérik, egyeztetésre. De minden további nélkül megkaphatod.


Amikor ingatlant vásároltam, a kinézett ingatlannak én magam kértem ki a telekkönyvi kivonatát. A közhiteles, hologramos matricás, pecsétes, aláírt verzió talán 6 ezer forint volt. A nem hitelesített verzió jóval olcsóbb!

2014. szept. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
azokon a telek van rajta, és az épület alaprajza nincs meg ugye jól gondolom? főleg ha több emeletes
2014. szept. 15. 14:02
 9/11 anonim ***** válasza:
89%
hmmm ... tervező cégtől esetleg, de el fognak hajtani ... másik: önkormányzat építési osztály, de ők is el fognak hajtani
2014. szept. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
hát tervező cég már nagyon nincs, mert régi épület, önkormányzatnál meg teszek egy próbát, hátha. azért köszi:)
2014. szept. 15. 14:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!