Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Cserépkályhába lehet szénnel...

Cserépkályhába lehet szénnel tüzelni?

Figyelt kérdés
2014. szept. 21. 10:18
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Vagy a szén a kályhát szétnyomja a nagy hő hatásra ?
2014. szept. 21. 10:18
 2/11 anonim ***** válasza:
Lehet szénnel is fűteni.A szén calóriáját viszont nagyon figyelemmel kell tartani .A hirtelen nagy hő,nem jó a cs.kályhának,károsodást okoz.Úgy az ajtónak,mint a belső tűztérnek ,felépítésnek .A cs.kályhát huzamosan kell felmelegiteni,ekkor van arra idő ,hogy minden része majd egyforma meleg legyen .A hosszabb idő alatt való felmelegités ,hosszabb idő alatti kihülést is jelent .
2014. szept. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Lehet.

Figyelembe kell venni viszont, hogy másképp kell rakni (építeni) a cserépkályhát fa- vagy vegyestüzelésűre.

2014. szept. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A cserépkályháBAN lehet szénnel tüzelni, csak másképp kell rakni.
2014. szept. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

3-4 válaszoló is azt irta,hogy más fatüzelésre és ,szén tüzelésre kályhát rakni .Én is szeretném tudni,mi a különbség ? Kályha rakásban nem vagyok analfabéta ,már volt részem is benn,nem is egyszer. Én csak a kétféléről tudok,amin változtatni kell. Változtatni akkor kell,ha kályha gáztüzelésre készül .Vegyesnél a kályha nagyságától függően, a huzamok számát lehet növelni .

A tűztér belsejét mindenképp samott lapokkal kell kiépiteni .A tűztér felett ott van a nagy samott lap,ahol a huzatszabályozás is szabályozva van ,a kémény irányába .

Nagyon várnám a 3-4 válaszát,lehet hogy ők jártasabbak ebben .

2014. szept. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem kályhás vagyok.

Annyit tudok, hogy fatüzelésűnél vízszintes, vegyes tüzelésűnél függőleges füstjáratokat alakítanak ki.

[link]

[link]

2014. szept. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

#6 os ,azzal kezdeném,fa,széntüzelés a vegyes tüzelés kategóriába tartozik .Ehhez a füstjáratokat /huzamokat! függőlegesen kell kiépíteni.Ez nagyon jól látszódik a kályha visszabontott alsó részén,a 2 tisztitó nyilással.

Jelen esetben ez pont a kályha hátsó része ,mert 2 helyiséget fűtenek vele . Ez egy 7x3x2 es kályha .A fűst

a tűztérben felszáll,majd átbukik az egyik füstjáratba ,ott lefelé megy,alul megy át a másik járatba ,felfelé jön ,és a kéményen távozik .De másképp van egy 7x5x2.5 nél

itt 4 függőleges járat van.

Gázra rakás teljesen másként van .Már a tűztér kialakitása is más.Egészen alacsony,a fedlapot majd éri a gázláng .A huzamok visszintesen vannak ,és mindig emelkednek .Kizárva azt,hogy az esetleges gázbeömlésnél,a gáz a kályha aljában gyüljön össze .

A cserépkályha tüzeléstechnikát is meg kell tanulni .

Legjobb a száraz akác,kevésbé képez kormot .Jelen esetben is ezzel fogok tüzelni,és mellé a jó minőségű fabrikettet veszem.Calóriája akkora,mit egy minőségi széné .De az ára is .Ennek még hamuja sincs .A 2kg hegeres brikettet ketté kell törni,mert különben leizzik a kályhaajtó belső hőfogója .

2014. szept. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
2es,5 ös voltam előzőleg
2014. szept. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#7

Ha csak fával tüzelsz, az nem "vegyes".

Vegyestüzelés, ha fával IS és szénnel IS fűtesz ugyanabban a kályhában.

Cserépkályhában gázzal fűteni más kategória, mer ott a gáztüzelés szabályait is be kell tartani!

2014. szept. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Bocs 9 es ,de látom nem olvasol figyelmesen,és a fogalmakkal sem vagy tisztában.Itt olvashatod újból amit már előzőleg leírtam.


#6 os ,azzal kezdeném,fa,széntüzelés a vegyes tüzelés kategóriába tartozik.

Amit nem irtam ,mert nem tudtam hogy ennyire szájbarágósdian kell irni,a külön ,külön történő tüzelés is ebbe a kategóriába tartozik .

Mivel gázos cs.kályhánk is van ,nem kell felhívni rá a figyelmem ,melyek itt az előírások .

2014. szept. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!