Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért nem melegszik az egyik...

Miért nem melegszik az egyik radiátor?

Figyelt kérdés

Kétszintes családi házban, tavasszal kilyukadt az egyik radiátor. Leengedtem a rendszerből a vizet, kb egy hónapig így volt, és csak akkor jött a szerelő, kicserélte. Feltöltöttük vízzel, légtelenítettük, amennyire lehetett, mert a fűtést nem kapcsoltuk be.

Most beindítottam a fűtést, légtelenítettem még mindegyik radiátort. Az egyik lapradiátor viszont teljesen hideg (nem az amelyik cserélve lett). Eddig mindig jól fűtött. A légtelenítő szelepen már csak víz jön, kiengedtem kb 3-4 liter vizet is, de semmi, mindig hideg. Nincs elzárva.

Mi lehet az oka?


2014. szept. 30. 21:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha közben a szelepeket csavargattátok, akkor talán a vízáramlás korábbi megoszlása változott meg.
2014. szept. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Alól a torló is nyitva van?
2014. szept. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ez egy lapradiátor, 60cm magas, 10 cm széles, 40 cm hosszú.

Fürdőszobában van. Egy légtelenítő szelep van a radiátoron, és van egy elzáró csap, vagy szelep a felső csövön a radiátor előtt, amit 90 fokban lehet forgatni. Semmi más szelep nincs rajta. Eddig tökéletesen fűtött. Az elzáró csap nyitva, légtelenítőn kiengedtem csomó vizet, levegő abszolút nem jön, csak víz (hideg). Esetleg megpróbáljam a többit elzárni, max 1-et nyitva hagyok, aztán hátha átnyomja ezen is a vizet. Keringető szivattyú van, 3 fokozatú, 2-en megy, kapcsoljam leggyorsabbra?

2014. okt. 1. 11:59
 4/7 anonim ***** válasza:
Biztosan levegő van bent.Ha van 3 fokozat kapcsolj oda,és pár radiátort zárjál le .Kényszeriteni kell a vízáramlást másfelé is .Lehet hogy csak egy légdugó keletkezett,a nagyobb vízáramlat kilöki ezt .
2014. okt. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Valahol egy légdugó okozhatja. Lehet, hogy az összes többit el kellene zárni, csak ezt az egy nem melegedőt nyitvahagyva üzemeltetni a keringetőszivattyút, és légteleníteni...
2014. okt. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Sikerült! Szivattyút 3-asra kapcsoltam, elzártam a többi radiátort, és elkezdett melegedni a fürdőszobai. Hagytam kicsit így, aztán kinyitottam a többit is, és melegszik mind.
2014. okt. 1. 15:45
 7/7 anonim ***** válasza:

Gratula!

Kellemes telet!

2014. okt. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!