Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha gázkonvektorunk van, akkor...

Ha gázkonvektorunk van, akkor is van egy alapdíja a fűtésnek?

Figyelt kérdés

Bocsi, nagyon tudatlan vagyok ilyen téren. Eddig panelban laktam, ahol kp-i fűtés volt, ott mindig fizetni kellett bizonyos összeget, még nyáron is.


De most olyan lakásban lakom, ahol gázkonvektorok vannak, amit mi szabályozunk. lakásban van az óra, azt kell bediktálnunk mindne hónapban.

Mondjuk most elment 40 m3 egy hónapban, akkor csak ezt kell kifizetnünk, vagy van egy alapdíj is ez mellé? Ha igen, akkor az mennyi körülbelül?


2014. okt. 9. 19:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen annyit fizetsz,amennyit használsz.Ehhez aztán vannak jól kitalált aprólékok,+ afa.Aztán nem is m3 ben számolnak ,hanem általuk meghatározott hőmennyiségben .Ember legyen a talpán aki ezt követni tudja,ne tán még érti is mi mit takar a számlán .Lényeg hogy fizesd ki a számlát ,és nincs gond .
2014. okt. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Minden közműnek van alapdíja. Nálunk a gáznak kb 1100.-

Tehát ha nulla a fogyasztásod, ezt akkor is fizetned kell. Ez a "rendelkezésre állási díj".

2014. okt. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ! Igen erre voltam kíváncsi, h ilyen alapdíj van-e. Ez az első hónap, h itt lakom és kalkulálni szerettem volna, h mennyi lesz kb. amit fizetni kell, bár így nem is lehet igazán még, de leglaább tudom, h nem csak simán annnyi, amennyit fogyasztottunk
2014. okt. 9. 20:50
 4/7 anonim ***** válasza:
Az alapdíj lényegében a gázmérő bérlését takarja, mivel az a szolgáltató tulajdona. A villamos áramnál dettó.
2014. okt. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
*és a víznél is.
2014. okt. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 kovpet ***** válasza:

"Eddig panelban laktam, ahol kp-i fűtés volt"


Távfűtésre gondolsz, nem?

2014. okt. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ötezer ft körül lesz.
2014. okt. 10. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!