Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Száraz beton kötési idő?...

Száraz beton kötési idő? Bővebben lent .

Figyelt kérdés
Sziasztok! Mivel semmi tapasztalatom "betonozással" szeretnék segítséget kérni. A sztori annyi, hogy csónakrögzítő súlyt szeretnék csinálni betonból... (mert olcsó) Szóval vettem barkácsáruházban Baumit C20 Száraz Betont, és két 4 literes virágcserepet. A virágcserépbe belehajtottam a kötelek rögzítéséhez szükséges drótozást, betonban lévő részét spirálszerűen, hogy ne csússzon ki véletlen sem. Na mármost a kérdés, a szárazbetont simán összekevertem vízzel, jól belenyomkodtam a cserepekbe. Mennyi idő alatt lesz "használható keménységű"? Jövő vasárnap lenne peca tervezve, használható keménységet ér el addigra? Száradási és kötési időket olvasgattam, de ez túl egyedi eset, hogy egy szoba betonozásával összehasonlítsam. Fürdőszobában jó helyen lesz száradni vagy melegebbe vigyem (pl szoba)? Panelban lakom, erkély nincs. Segítséget előre is köszönöm!

2014. okt. 25. 15:20
 1/2 anonim ***** válasza:
A beton 100 évig köt! Komolyra fordítva lesz locsolgassad, mert kötéskor vízigényes-meleg amúgy is... Mj: csináltam volna rácshálót 2 db-t 1 nagyobb 1 kisebb.. de jó lesz az is ahogy leírtad!
2014. okt. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ! Mivel 40 kg volt a legkisebb kiszerelés, így még csinálok párat amint ürülnek a formák, ismerek még pár pecást akinek jól jönne! Következőnél megpróbálom a hálós megoldással.
2014. okt. 25. 16:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!