Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért olyan nagy szám a led,...

Miért olyan nagy szám a led, meg plazma TV? Ezekhez a TV műsorokhoz minek?

Figyelt kérdés

Nem értem,miért költenek az emberek egy csomó pénzt ilyen lapos tv-kre,ráadásul részletre,mire kifut a hitel,el is romlik...

Én elég igényes vagyok,de ilyenért egy fillért sem adnék ki.

Ilyen ócska műsorokért,mint amik vannak,számomra elég egy régebbi tv.

Talán a fogyasztása miatt,de szerintem ez az egész tv vircsaft ilyen látszatmenőség,kicsit ilyen "proliéknál jólélünk van" jut eszembe róla.

Ki hogy látja ezt?


2014. nov. 1. 17:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
A TV-műsorokkal én sem vagyok megelégedve, például a reklámok eltűnhetnének mondjuk egy külön csatornára. Aminek a neve legyen mondjuk szennyvíz csatorna. De monitornak csakis lapos monitort használok. egyrészt mert nem rontja a szemet. Ja és persze a monitoron én mondom meg mi legyen. De a TV-ben meg mások akarják rámerőltetni hogy hallgassam végig például a gyógyszerreklámokat és a végén elhadart "Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg...". Nem a TV műszaki részével van gondom, hanem a sugárzott műsorral.
2014. nov. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Titusztitusz ***** válasza:
46%
A lapostévéket énse nagyon kedvelem, szerencsére nálunk még a mai napig is hagyományos katódcsöves tévék üzemelnek, éshát el nem cserélnénk ezeket a készülékeket semmilyen lapostévére...(Bár valszeg ennek a cserének az ideje valamikor el fog jönni sajnos, mivel katódcsöves tv-ket már nem gyártanak egy ideje ha jól tudom...Csak ezeket a lapos vackokat...Amúgy ennek a "lapostévédivatnak" a hátterében az állt szerintem legfőképpen, hogy a gyártók ÜGYES MARKETINGGEL "piaci rést" találtak és gerjesztettek mesterségesen,azaz észrevétlenül olyan hangulatot gerjesztettek, hogy: "Aki "menő" annak már "újfajta", "modern" lapostévéje van, akinek meg hagyományos CRT rendszerü készüléke van még mindig, az viszont egy lúzer"...Pedig a két dolognak az égvilágon semmi köze sincs egymáshoz jó szokás szerint...Szóval én csak örülni tudok annak, hogy még a mai napig is CRT tévéken nézzük itthon a filmeket,(Azaz nem TÉVÉZÜNK, mivel azt gyakorlatilag nem szoktunk,maximum DVD-röl, vagy valami más adathordozórol filmeket nézünk időnként...)mivel akárki akármit is mond, szerintem MÉG A MAI NAPIG IS EZEKNEK VAN A LEGJOBB KÉPMINŐSÉGE...Más meg minket itthon nem érdekel...Ha valaki meg a lapostévéktöl érzi magát "menőnek", hát akkor az olyan csak érezze magát nyugodtan ettöl menőnek...)
2014. nov. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Ma már nem a"menőségért"vesz valaki új készüléket.

A régi már elavult nem beszélve a kép minőségéről.

Igen nem mindegy,hogy FHD minőségben nézek valamit

száz néhány centis képernyőn vagy egy 60 as CRT képét.

(ugyan ez igaz a telefonok kijelzőjére is már tű élesek)

2014. nov. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Nem csak ócska műsorok vannak a TV-ben, a kérdés, hogy mire fizetsz elő. Van rengeteg ismeretterjesztő csatorna, utazással, főzéssel, állatvilággal, tudománnyal, érdekességekkel foglalkozó csatorna, külföldi hír-és zene/filmcsatornák (francia-német art tv pl?), sportcsatornák minden irányzatnak ill. filmcsatornák reklám nélkül.


Rengeteg tv szolgáltatónál akár magad is összeállíthatod, hogy mit szeretnél a csomagban.


Hidd el, az RTL-hez nekem is megfelelne egy fekete-fehér doboz ha ennyi lenne az igényszintem, de ha blurayt szeretnék nézni vagy manapság akár streamelni is lehet HD minőségben, akkor azt olyan tv-n nézem, ami meg is tudja jeleníteni azt...


Minden csak pénz és igény kérdése. Én szeretem a filmeket, szeretem az ismeretterjesztő műsorokat, és le lehet sznobozni de nyelvgyakorlás miatt is nézek külföldi csatornákat, és igenis szeretném azt normális minőségben és felbontásban nézni, ha megvan rá a pénzem és lehetőségem.

2014. nov. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Titusztitusz ***** válasza:
43%
A 3. számu hozzászólónak válaszolnám azt, hogy:Gond egy szál se...Nézzed csak nyugodtan olyan készüléken a műsorokat amilyenen akarod, én viszont továbbra is vígan elvagyok a "régi", és "elavult" CRT készülékekkel, és nem vágyok másra továbbra sem, pedig láttam már sok lapostévének a képét, és a képminőségét is...Ennyi.
2014. nov. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nem mondtam,hogy ne nézd akár 100 évig is ha erre van igényed.
2014. nov. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Én azt nem értem, hogy ezen minek vitatkozni...


Neked/nektek nincs pénzetek új tv-re, megfelel a régi is. Oké.

Nekem/nekünk van pénzünk rá, és nem sajnáljuk erre.


Hol itt a probléma? Mindenki nézze azt, amit szeretne. Bár ebben nem látok sok rációt, hogy miért kellene a látásomra bizonyítottan többszörösen káros, és magasabb áramfogyasztású készüléket használnom, ha van jótékonyabb és energiatakarékosabb is már, és megtehetem, hogy megvegyem.

2014. nov. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:

Úgy érzem ez a kérdés csak valami provokáció féle, mert ha épp ésszel belegondol az ember ebbe az egészbe, rájön hogy ennek a kérdésnek 0 azaz nulla a tartalma.

Kérdező akkor nézzél régi tv-t, ha neked ez jó.

Gondolom nincs rá pénzetek, hogy vegyetek egy 2-300 ezer forintos LED tv-t, és most ezzel a kérdéssel próbálod kompenzálni azt a tudatot, hogy neked ilyen tv-d nem lesz mostanában.

Ennyi erővel minek új autó, hisz járhatunk 15 litert fogyasztó fapados ladával is, vagy mondjuk minek új PC mikor a régi P1 is tökéletes...

Hülyeség az egész...

Én élvezem azt, hogy a 140cm-es LED tv-t nézem most is 3 méterről, arról netezek, nem sugározza be az agyam, és nem rontja a szemem, és mindössze csak 60W-ot fogyaszt

És ha kedvem tartja leszedek egy full HD filmet és megnézem rajta, vagy átváltom a digitális tv-re és kedvemre válogatok a 180 csatornából, amiből 67 HD.

Most akkor felvágós divat proli vagyok?

Nem.

Egyszerűen csak megtehetem.

Mellesleg 2014-et írunk.

2014. nov. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Sokáig én is a CRT tévék pártján álltam. Egy éve javíthatatlanul tönkrement a nappaliban lévő 70 cm-es CRT tévé. Egy 102 cm-es LED háttérvilágítású LCD tévé mellett döntöttünk. A hagyományos analóg tévé minőségétől majd elsírtam magam, annyira rossz volt, csak a CRT-n nem látszódott. Közben kiderült, hogy a szolgáltató díjmentesen továbbítja az analóg csatornákat digitálisan is. Azzal sokat javult a képminőség. Néha tartanak kódolatlan napokat, olyankor minden előfizetős csatorna is elérhető. A HD adások minőségén annyira meglepődtem, hogy utána SD felbontású adást nem is akartam nézni. Előfizettem a HD csomagra, kb. 1500 forint egy hónapra. Ez még két doboz cigaretta sincs. Cserébe viszont a kedvenc csatornáimat (tudományos és sport) nagyon jó minőségben nézhetem. Ráadásul a szolgáltatóm támogatja a CI modul használatát, így külön set-top-boxot sem kell árammal etetnem, mégis van EPG, stb. Azóta a hálóba is bekerült egy 82 cm-es modell. Néha szoktam kapcsolgatni a csatornákat (ugyanazon csatorna SD és HD változata) és elszörnyülködök azon, hogy az SD adás mennyire részletszegény a HD-hoz képest. Persze már 1080i-nél is van jobb felbontás, de azt még felesleges megvenni, nem nagyon van hozzá tartalom. De a HD már nem elérhetetlen hazánkban sem.
2014. nov. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Titusztitusz ***** válasza:
A 7. számu hsz-re reagálnék annyit, hogy legalábbis nálam/nálunk nem pénzkérdés az, hogy most milyen tévénk van...Amennyiben VALÓBAN jobbnak látnám a lapos tévék képminőségét, akkor váltanék természetesen, de a helyzet az, hogy megintcsak megismételném, hogy MI ITTHON továbbra is úgy látjuk, hogy a LEGÉLVEZETESEBB KÉPMINŐSÉGET a mai napig is a CRT tévék adják...Akár HD akár nem, meg akár anyánk hátsója akár nem...Persze most nem az "özönvíz előtti" konstrukciókat említem, hanem AZT A SZÉRIÁT, ami a CRT tévé fejlesztésének utolsó stádiuma volt...(100 hz-es kép,beépített képjavító áramkörök, meg stb, stb...)Nos...EZ A KATEGÓRIA, és képminőség szerény meglátásom szerint a mai napig is utolérhetetlen a lapos tévék álltal...Nem tudom, hogy ki miként értékeli a dolgot, de én már rengetegszer nézegettem az áruházakban vagy vendégségben járva másoknál akár a legmodernebb lapostévékonstrukciók képét is, de továbbra sem érzem úgy, hogy akár egy forintot is kiadnék ezekért a készülékekért...Dehát akkor ez az én véleményem marad ezek szerint csak...
2014. nov. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!