Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Újonnan vásárolt lakás -...

Újonnan vásárolt lakás - hideg vagy meleg vízóra számát kell bejelenteni?

Figyelt kérdés
Ebben nem vagyok járatos, két óra is van. Mind a kettőt külön-külön be kell jelenteni a vízműveknek? Vagy elég csak a hideg?
2014. dec. 8. 10:52
 1/10 anonim ***** válasza:
A vízórákat is át kell íratni a nevetekre. A melegvíz óra is vizet használ. Tehát ugyanazt méri, mint a hideg óra.
2014. dec. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Az átírás megvolt, de csak egy órát kellett bejelenteni, ezért vagyok bajban. Most mind a kettőt bejelentettem, meglátjuk, mit szólnak hozzá. (Vagy össze kellene adni a kettőt?)
2014. dec. 8. 12:03
 3/10 anonim ***** válasza:

Hideg vizes óra a vízműhöz tartozik.

Meleg vizes óra a távhőszolgáltatóhoz.

Ha bojler van, akkor meg gondolom, csak hideg vizes óra van.

Amikor átírtatok minden szolgáltatást, akkor ki kellett volna derülnie :)

2014. dec. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Igazság szerint a lakás új, tehát nem volt előző tulaj. Ezért is vagyok bajban, mert még nem volt dolgom (hála ég) ilyen átírásokkal, illetve beüzemelésekkel.


Buta kérdés - a távhőszolgáltatónál milyen módon kell bejelentenem a melegvíz órát? Mivel nincs gáz a lakásban (csak víz és áram), nem vagyok ezzel igazán tisztában, segítségem pedig nincs :(


Nagyon köszönöm, hogy kisegítetek!!

2014. dec. 8. 12:52
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha nincs távhő, akkor semmi dolgod velük.

Hitelesítve vannak a vízóráid? Mindegy, mit mér az óra. Ahány van a lakásban, annyit kell bejelenteni.

2014. dec. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Igen, már kijött a vizes ember, de - nem tudom, miért - csak egy órát jegyzett fel. (Én akkor még nem is tudtam, hány óra van felszerelve, most láttam csak, hogy kettő.)


Akkor ez azt jelenti, hogy a melegvizessel nem kell foglalkoznom?


Köszi!! :))

2014. dec. 8. 13:34
 7/10 anonim ***** válasza:

Honnan van meleg víz? Bojler? Mi melegíti?

Biztos, hogy a másik óra meleg vizes? Nem lehet, hogy egy másik hideg vizes óra?

2014. dec. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ezt nem értem én sem. Általában a bejövő vízvezetéken van egy óra , és kész. Mivel csak áram és víz van a kérdezőnél, evidens, hogy egy óra elég kellene , hogy legyen. Minek akkor a másik?
2014. dec. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Van ahol kettő óra van. Külön a konyhai vizes blokknál és külön a fürdőszobai vizes blokknál.

De szerintem az a legegyszerűbb, ha átmész a szomszédokhoz és megkérdezed. :)

Illetve, ha volt kint vizes, akkor tőlük kéne megkérdezni.

2014. dec. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Itt százféle variáció létezhet.

Ha a kérdező melegvizes órát ír, akkor talán abból gondolja, hogy piros, és akkor jól is gondolja.


Tehát lehet, hogy hideg víz vízmű, meleg víz távhőszolgáltató.

Vagy lehet, hogy egyik sem foglalkozik a lakásban lévő almérőkkel, hanem csak az épület fő órájával, és a fogyasztást az ingatlankezelő osztja le a lakásokra.

Jó lenne tudni, hogy a "vizes ember" a vízműtől jött-e (bár ez valószínű).

Legjobb megkérdezni az eladó céget vagy a szomszédokat, hogy milyen cégek mit szolgáltatnak az adott lakásban.

2014. dec. 9. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!