Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Padlófűtés alá tényleg ennyi...

Padlófűtés alá tényleg ennyi szigetelés kell?

Figyelt kérdés

Utólagosan akarnánk padlófűtést a házunkba,megbíztunk egy céget a tervezéshez és az árajánlathoz.Pár napja érkezett meg minden dokumentáció és árkalkuláció hát nem semmi ár,azért ennyire nem számítottam,de ez most mindegy.

A szobák padlóját 25centire kiszednék,elöször lebetonoznák,majd arra jön 10cm vastag lépésálló hungarocel,párazáó fólia,majd arra Austrotherm rendszerlemez ami 30mm maga a hungarocel és még 27mm az ugynevezett pogácsák amik a csövet tartják. Majd erre jönne 4cm estrich réteg és a járólap.

Jó ez igy? Nem sok összesen a 13cm hungarocel szigetelés?

Na meg úgy az egész kivitelezésről mi a véleményetek?

Tudom hogy nem vagyok szakértő,ezért is bíztam meg az ilyenre egy céget,de az eddigi lakásfelujítási munkálatok alatt is kiderült hogy ha látják az emberen hogy nem ért hozzá akkor rátukmálnak sokmindent ami nem baj ha van,bajt nem tesz,de anélkül is simán menne a dolog.



2014. dec. 17. 22:57
 1/3 anonim ***** válasza:

A szigetelés általában sosem lehet sok, de ez talán túlzás.

Sokkal nagyobb a bajom azzal, hogy nem írtál vízszigetelést.

Ha ők sem...:(

A 4 cm sem túl acélos, 6 már jobb lenne.

A rendszerlemez szép dolog, nagyban meg is könnyíti a kivitelező életét. A pénzedért.:)

Nálam a rétegrend így szokott kinézni:

-vasalt szerelőbeton ~8 cm

-GV 4 hegesztett nehézlemez

-6 cm AT-N 100 lépésálló

-párazáró fólia

-150*150*4,2 vasháló

-padlófűtés csövek

-6 cm esztrich beton

-burkolat (hideg vagy meleg)

2014. dec. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Kicsit tényleg kezd aggasztani a dolog. Mlégegyszer átnéztem mindent alaposan,de ez a nehézlemeznek nevezett bitumenes dolgot nem látok sehol.Először azt sem tudtam mi ez,úgy kelett googlén utána néznem hogy mi is ez.

Annyit elrontottam az eredeti leírásba hogy a legalsó betonon van egy úgynevezett technológiai fólia (na ezt sem tudom mi lehet) azon a 10cm lépésálló,majd azon egy párazáró fólia és a rendszerlemz. Gondolom ezt a két fóliát szánjáka vízszigetelésnek is....

Egyébként én is úgy emlékeztem hogy régebben amikor keresztapáméknál csinálták a padlófűtést (kb 10éve) akkor is úgy csinálták hogy betonvasra azaz térhátóra kötözték rá a csővet. Na erre két padlófűtéses "szaki" is azt mondta hogy jaaaaj azok az idők már elmultak! Már mindenki rendszerlemezzel dolgozik mert gyorsabb,stb,stb és ugyan annyiba lenne. Na most akkor mi a helyzet?

A végén beidegesedek,elkergetek mindenkit a francba és megcsinálom magam az egészet :D

2014. dec. 19. 20:54
 3/3 anonim ***** válasza:

Még egy ok.

A technológiai fólia a párazáró elegánsabb neve, de rossz helyre pozicionálták, mert az a szigetelés tetejére kell(het), semmiképp alá, vízszigetelés helyett.

Padlófűtés rendszerlemez...

Hogy ma már mindenki azt használná? :)

Megnéztem, darabja 0,72 m2 és 1578.-Ft.

A vasháló ~10 m2 és 4000.-Ft.

Munkadíjban jelentkezhet kb 100 Ft a rendszerlemez javára, de nem több.

Szerinted akkor?

DIY!:)

2014. dec. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!