Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A konyhánkban nincs fűtés és...

A konyhánkban nincs fűtés és nagyon hideg van kint! Ha a tűzhelyet bekapcsolom azzal fűthetek? Vagy ez hülyeség?

Figyelt kérdés
Első (és talán utolsó) telem ebben a lakásban és sajna csak egy szobában van cirkó és ettől még rohadt hideg van a lakás többi részén, nem nagyon megy át a meleg azokba a szobákba! Egyszer tévében láttam hogy nagyon szegény család a sütővel fűtött... ez talán itt is működhet, még ha nem is ez a rendeltetése.
2015. jan. 1. 17:40
 1/10 anonim ***** válasza:
"Egyszer tévében láttam hogy nagyon szegény család a sütővel fűtött... ez talán itt is működhet, még ha nem is ez a rendeltetése." Ez nagyon szép! De inkább azt irtad volna meg, hogy a tüzhelyed mivel üzemel???????
2015. jan. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha villannyal fűtesz, a gatyád is rámehet, amikor kimegy a számla! Ráadásul, a tűzhely nem is ad le annyi fűtést, hogy érezhető meleg legyen tőle!
2015. jan. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Természetesen gáztűzhely! Villanytűzhellyel tudom h drága lenne.
2015. jan. 1. 18:01
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Fűthetsz, de módjával, mert veszélyes. A gáztűzhely a helyiség oxigénjét használja az égéshez, és ha túlzásba viszed a használatát, szénmonoxid-mérgezés (akár halál) lehet a vége. Nyilván semmi baj nem lesz, ha pár órát megy a gáz, annyit egy nagyobb sütés-főzés alkalmával is használja az ember, de semmiképp se hagyd ott például éjszakára.
2015. jan. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Fűthetsz... Úgy van ahogy a négyes válaszoló írja.
2015. jan. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi szépen, na ezt nem tudtam! Igen csak néha kapcsolnám be amikor mászkálok a lakásban, amúgy meg nem hagyom úgy felügyelet nélkül.

Tegnap már kipróbáltam és működött, fél-1 óra alatt már meleg volt (egy gázrózsát kapcsoltam be). És az befűtötte a konyhát meg a fürdőszobát is! Nemrég költöztem ide de nem tudom megérteni miért csak egy nyomorult fűtőtest van az egész házban, ki találta ezt így ki...

2015. jan. 2. 09:10
 7/10 anonim ***** válasza:

Kivéve, hogy a megemelkedő szén-dioxidszint is egészségtelen, hosszabb távon legyengíti a légutakat, minden ilyesmi betegségre érzékeny leszel.

Azt hiszem, már életben is van az a törvény, hogy újonnan épülő gáztűzhelyes konyhába kötelező tartozék az elszívó, anélkül nem adják ki rá a lakhatási engedélyt.

2015. jan. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Azt érzem én is hogy elhasználja a levegőt. De ha meg nincs bekapcsolva nagyon hideg van és most is pl. nagyon meg vagyok fázva.
2015. jan. 2. 09:23
 9/10 anonim ***** válasza:

Na, hát pont az ilyen megfázásos dolgok miatt kell vigyázni a szén-dioxiddal. Főleg kis légtérben.

Nyilván persze rövid ideig tartó gázos fűtés kevésbé veszélyes, mint a rendszeres. Ha csak most ebben a nagy hidegben kell ráfűteni, akkor az rövid ideig még elmegy talán. De ha rendszeresen akarod használni, egy elektromos hősugárzó jobb lenne eü-szempontból. Drágább ugyan az üzemeltetése, de kis légtérnél ez nem jelent olyan nagy összeget, amiért érdemes lenne gyógyszerre költeni.

2015. jan. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, hasznosak voltak.
2015. jan. 2. 18:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!