Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A ház biztosítása, ami fedezi...

A ház biztosítása, ami fedezi a kitört külső ablakok cseréjét, fedezheti a benti, üvegezett ajtó betörését is?

Figyelt kérdés
Köszi! :)
2015. jan. 4. 09:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy mi van a szerződésben, az én előző lakásbiztosításom szinte semmire nem nyújtott fedezetet, de a hitelhez elég volt, a mostanit úgy kötöttem, hogy kiterjedjen minden "életszerű" helyzetre, csőtörés, üvegkár, beázás, stb. Meg kell nézni a szerződést.
2015. jan. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi. Én a társasház biztosítására gondoltam. Nem tudom megnézni a szerződést, csak a közösképviselőt megkérdezni, de nem akarok beégni, ha hülye feltételezés, hogy esetleg állná. :) Ezért érdekelnének tapasztalatok. :)

Köszi!

2015. jan. 4. 12:35
 3/9 anonim ***** válasza:
Lakáson belüli beltéri ajtóra gondolsz? Azt szinte biztos, hogy nem fogja fedezni. Viszont ha neked van lakásbiztosításod, akkor az lehet, hogy kiterjed erre is.
2015. jan. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A társasháznak mi köze van ahhoz, hogy neked egy beltéri ajtódban kitörött az üveg. A társasház biztosítása (ha van egyáltalán olyan) csak a valóban KÖZÖS helyiségekre vonatkozik. A te egyéni szocproblémáidat neked megadnak kell bebiztosítani.
2015. jan. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Egyetlen lakás külső ablaka sem része a közös helységeknek, mégis fedezi őket a biztosítás.
2015. jan. 5. 19:36
 6/9 anonim ***** válasza:
A külső ablakokat kényszerből azért biztosítják, hogy a társasház egységes külső építészeti megjelenését tartósan megőrizzék. Ha egy ilyen ablak megrongálódik, eszedbe ne jusson valami olcsó, gagyi, a többitől lényegesen eltérő megoldást választani, csak azért mert nincs elég pénzed az egységes formátum megőrzéséhez...
2015. jan. 6. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Kérj egy kötvény másolatot a közös képviselőtől. Azt köteles adni, ha tulajdonos vagy. Nézd meg mi van benne, ha jó a társasház biztosítás, fedezni fogja.
2015. jan. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Fecó86421 válasza:
azt nézd meg hogy a társasházi közös tulajdonra szól csak, vagy pedig fedezi a lakásokban bekövetkező károkat is (egész).A közösben nincs benne a beltéri ajtóüvegezés, az egészben viszont igen.
2015. jan. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
1000 % hogy nem fogja fizetni, társasházi bizti van rajta az a fő falakra ,csővezetékekre, esetleg a lépcsőházra szól a te személyes ingóságaidra nem, ebben az esetben kiegészítő,csak ingóságokra szóló biztosítást kellett volna kötnöd ezek nem drágák 7-800 forint egy 50-60nm-lakásra
2015. jan. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!