Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit jelent maga az a kifejezés...

Mit jelent maga az a kifejezés, hogy egy elektromos készülék zárlatos?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a google a barátom, de erről nem találtam rendes leírást. Az ember annyit hallja, hogy egy készülék zárlatos, és emiatt lecsapja a biztosítékot, de nem tudom, itt mire kell gondolni.

2015. jan. 5. 17:02
 1/4 anonim ***** válasza:
87%

Zárlatos = elektromos zárlat = az áram rövidrezár = nem ott halad az áram ahol rendesen kellene


Pl. Elektromos vezeték szigetelése sérül, és a két vezeték összeér, stb... hasonló helyzet

2015. jan. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
76%
2015. jan. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
81%

Zárlat, ha az áramkörben úgy halad az áram, hogy kikerüli a fogyasztót. Ez azt eredményezi, hogy lecsökken a kör ellenállása, így megnő az áram. A nagy áram erősebb melegedést okoz, és emiatt tönkremehet a készülék, és tüzet is okozhat. Ezért szakítják meg az áramkört zárlat esetén.

Eléggé szaknyelven írtam, de remélem így érthető.

2015. jan. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
52%

még egyszerűbben:

Képzelj egy egy elemet és rá van kötve egy lámpa, ha összeér a két kábel (mert mondjuk nincs szigetelve) akkor zárlat lesz. (Az összeérés lehet víz útján is.)

[link]

2015. jan. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!