Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen előírásai vannak egy...

Milyen előírásai vannak egy vízóraaknának? Most vezetik be hozzánk a vizet. Hova ássam, milyen legyen?

Figyelt kérdés
2008. aug. 19. 14:52
 1/3 anonim ***** válasza:
33%
Mi is most vezettünk. Gondolom az alap, hogy a bejárathoz teszed, amúgy most nekünk az volt az új dolog, hogy már nem kell nagy akna, mert már a leolvasó nem megyle. A vízórát úgy kötik rá a vízcsőre, hogy a cső maga spirál alakban fel van tekerve az aknában, így csak lenyúl érte a leolvasó és felhúzza. Mintha egy rugón lenne az egész. Szal a nyomócsövet fel kell tekerni,amihez forróvízben kell áztatni, hogy könnyen feltekeredjen meg rugalmas legyen ^^ amúgy ez hajdú-biharban volt, lehet máshol másabb szabályok vannak.
2008. aug. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem 5 éve volt kb. 50 ezer a bekötés vízóra aknával, plusz egy vízcsappal.A vizművesek hoztak egy műanyag vízóra aknát ami szabványos, és ők is tették le, nekem is olyan órám van amit ki lehet húzni, de simán csak flexi csővel van bekötve!

Nálunk lehetett választani, hogy én készítem el betonból az 1m x 1,5m-es 2m mély aknát, vagy ők adnak műanyagot.

De lehet kapni készen is többfélét, betonból, és műanyagból egyaránt.

Nekem ilyen van, csak flexi csővel:

[link]

2008. aug. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Vigyázat! Helytől, időtől függő a dolog! Én 2003-ban kaptam engedélyt, nekem csak a hagyományos beton aknát engedték. Szomszédom 2005-ben kapott engedélyt - az egyébként szuper - műanyag hengeres aknára, amit az 1. válaszadó írt. Tőllünk 20 km-re egy kollégámék tavaly megint csak beton aknára adtak engedélyt! A helyi illetékes vízmű megmondja neked, mit lehet!
2008. aug. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!