Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Túlfűtött távfűtéses vagy...

Túlfűtött távfűtéses vagy házközponti fűtéses lakásban másnak is melege van?

Figyelt kérdés

Olyan radiátorunk van, amit nem tudunk elzárni.

Déli fekvésűek a szobák.

Amikor kint jó idő, 5-10 fok van és süt a nap, akkor bent 26-28 fok.


Szellőztetek felkelés előtt, készülődéskor, lefekvés előtt, ha megébredek éjjel, akkor is és napközben van, hogy óránként.


Régebben bírtam, pár éve nem esik jól.

Lehet a szigeteléssel van összefüggésben. Azelőtt nem figyeltem a hőmérsékletet. Lehet, hogy úgy használja ki a közös képviselő a szigetelést, hogy nem spórol rajta, hanem még melegebbet csinál.


Hisztis lakók más tájolású lakásokban így is panaszkodnak. Évente egyszer legalább be akarják perelni a közös képviselőt a fűtés miatt.

(Azért írom, hogy hisztisek, mert nehéz elképzelni, hogy nincs náluk is legalább 23-24 fok, nemhogy az előírt értékek...)



Más se tudja megszokni a meleget távfűtés vagy házközponti fűtés mellett?


2015. jan. 14. 18:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Szüleimnél van mindig ilyen hőség. Egy házközponti fűtéses tízemeletes épületben laknak a 9. emeleten, a kazánok a 11. emeleten vannak. Az épület alagútzsalus, így már az építéskor, a nyolcvanas években kapott 5 cm-es hőszigetelést. Azóta került rá még egy réteg és a nyílászárók is ki lettek cserélve. Sajnos anno a fűtésrendszert rosszul tervezték meg, a felsőbb szinteken ugyanakkora radiátorok vannak, mint az alsóbb szinteken. Ahhoz, hogy az alsóbb szinteken lévő lakásokban is meleg legyen, a felsőbb szinteken nagyon meleg van. Sajnos hőmennyiségmérő nincs, azt mindig leszavazza a lakóközösség. A szüleim hiába zárják el a radiátorokat, a csövek és a szomszédok a jó hőszigetelésnek köszönhetően 25-26°C-ra fűti a lakást. Mondjuk náluk automatán megy a fűtés, több lakásban van vezeték nélküli termosztát, a kazán vezérlője ez alapján indítja a fűtést a külső hőmérséklet figyelembevételével.
2015. jan. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ők hogy bírják?


Bár a 25 fok még szerintem jó - felső határ.

Ha fölé megy, nekem személyesen az sok.

Volt, hogy vastag pulcsit tettem a radiátorra estére. :D

Most nincs pénzünk elzárható csapos radiátorokat venni.



Nálunk amúgy 3 részre osztható a ház ilyen szempontból.

Szerintem jó megoldás lenne 3, kisebb kazánnal megoldani a fűtést. Vagy nem? Elméleti síkon érdekel.

2015. jan. 14. 21:01
 3/4 anonim ***** válasza:
Apám szenved, főleg éjjel és a vendégek se kedvelik. Anyám élvezi, ő nagyon fázós. Néha az is előfordul, hogy még be is takarózik a nappaliban, mert fázik, pedig rólam folyik a víz. Ha eljönnek hozzánk vendégségbe, akkor mindig a radiátor mellé ül, pedig nálunk is 22°C-ra van állítva a kazán nappal. Nekem még ez is meleg. Ha a feleségem engedné, akkor boxeralsó lennék itthon :)
2015. jan. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nem könnyű. :D

Gondolom Apud szenved, mert Anyud nem engedi őt olyan túl sokat szellőztetni.



22 fok az ideálisnak hangzik. Mondjuk én pulcsiban lennék, de... jónak hangzik ettől még. A közérzetre jó.

2015. jan. 14. 21:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!