Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ti hova költöznétek Budapesten...

Ti hova költöznétek Budapesten belül/kívül ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Szeretnék mindenképpen Budapesten dolgozni a későbbiekben. A szakmám miatt mindenképpen előnyös lenne, mert magasabb a fizetés, jobbak a karrierlehetőségek, könnyebb az eseteges váltás is. A menyasszonyom viszont nem rajong az ötletért. Én simán el tudnék képzelni pár évet a belvárosban, de ő nem igazán szeretné ezt. Ő a szakmájában egyébként az ország bármelyik pontján el tud(na) helyezkedni, hasonló fizetésért, neki ilyen szempontból sem lenne szükséges Budapesten élnie.

Arra gondoltam, hogy köztes megoldásként költözhetnénk külső kerületbe, vagy valamilyen elővárosba.

Ti mit ajánlanátok? Nem hátrány a vidéki miliő, csak jó lenne, ha mondjuk kevesebb mint 1 óra alatt be lehetne jutni a belvárosba minden reggel, és nem lennének eget rengetőek az ingatlanárak. Jelenleg alsó hangon is 100ezer forint lenne a havi benzinköltség, ha a jelenlegi lakhelyünkről járnék fel.

Köszönöm a válaszokat.



2015. jan. 18. 12:22
 1/7 anonim ***** válasza:

Mi a XIII. kerület kertváros legszélén vagyunk, teli van zöldterülettel, park van előttünk, kis zsákutcában vagyunk, így forgalom is kevés. Mégis közel van a villamos, a busz.

Belvárosban én se laknék.

2015. jan. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
XVI. És a XIV. Kerületet ajánlanám, mert 10 perc alatt be lehet érni az Örsre, és viszonylag csendes. Ezenkívül Óbudát is ajánlom, mert nagyon jó hely, kevés a cigó és a hévvel 10 perc alatt a Margit hídnál vagyok.
2015. jan. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

XVI. kerület, Rákosszentmihály.

10 perc az Örs busszal. Csendes kertvárosi rész.

2015. jan. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Keito válasza:

Laktam az I. XIII. XIV. XV. és a XVII. kerületekben, de nincs logikai összefüggés a lakhatás minősége és a várható környezet között.

Az I. kerületben jó volt, tulajdonképpen talán a legjobb az összes közül, leszámítva a parkolási gondokat, továbbá a lakások ott többnyire drágák.

A XIII. XIV. ker. szintén a jók kerületek közé tartoznak, leszámítva a parkolást. A XIII. kerület belső részeihez közel esik nem egy kellemes kulturális lehetőség.

Zugló egyelőre kevésbé terhelt, mint a XIII., a közlekedés onnan is megfelelő, és van elérhető áron sok eladó lakás.

A XV. ker. vegyes, mert a környezet nem mindenhol rossz, viszont a közlekedés onnan a városba már több időt vesz igénybe. Szerintem ott egy lakást venni előnyösebb, mint egy családi házat.

A XVII. közlekedés szempontjából nagyjából olyan, mint a XV. kerület, de itt már alaposan körül kell nézni, hol veszel lakást, vagy házat.

Itt leginkább panellakások, illetve kertes családi házak vannak.


Nyilván a kertvárosban egy családi házban van lehetőség a szabadban menni, ami nagyon jó (lenne), de ez nem jelenti azt, hogy ezzel a lehetőséggel bárhol lehet élni!

A 150-200 négyszögöles telkeket számolva 14 szomszédod lesz hallótávolságban, akik nagyjából 15-20 kutyával kvázi sintérteleppé alakítják a környezetedet.

Erre 80% esélyed van, tekintettel arra, hogy Budapesten a kertvárost a nagyérdemű jellemzően a fenti trendek szerint értelmezi és használja.

Ettől persze lehet tartozni a 80%-hoz is, és ekkor a kertváros maga lesz a paradicsom.

Részemről a forgalmas belvárost jobbnak tapasztaltam, mint a zöldövezetet, mert egy csendes, jó építésű, kellemes fekvésű lakás, kulturált szomszédokkal a használhatóság, a pihenés, a közlekedés szempontjai szerint messze többet ér, mint a peremkerületi, családi házas őrület.

A napi munka jó esetben úgysem ad sok lehetőséget a kerti örömökre, a szabadidőben pedig a városi lakásból is lehet kirándulni bárhova.

2015. febr. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Csepel!!!!!!!!!!!!!
2015. márc. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egy óra városon belül? Szentendre 30 perc, Leányfalu 40 Volánbusszal (sűrűn járnak). Szép és nyugodt környék, nemcsak meredek hegyoldalak vannak, de sík is (pl. a benzinkút mögött). Kertes házak, egy részük nyaralónak épült, de téglából, szigeteltek is vannak. Vannak jól ellátott boltok, van iskola, könyvtár, faluház, strand stb. A Dunapart is nagyon szép. Nézz körül, jobb, mint Budapest (onnan költöztem ide). [link]

[link]

2015. márc. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2015. márc. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!