Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen úton lehet élvezeti...

Milyen úton lehet élvezeti jogot törölni közös házról?

Figyelt kérdés
Sajnos rossz családi körülmények között élek. Én 20 éves fiú vagyok érettségizek ezen az éven és diákmunkán is dolgozok iskola mellett. Örököltem egy házat amin anyám nevén élvezeti jog van. De a szüleimmel nem tudok élni mert hátráltatnak az iskolában, éjjel és nappal veszekedés van a családomban előfordult már gyilkossági kísérlet. De ez hanyagolnám mert szeretem a szüleim csak tudom hogy nem tudnák egész életemben így élni szerintem ez megérthető. Szüleimnek is van háza így nem kerülnének utcára. De kérem aki ért hozzá segítsen hogy lehet eltörölni anyám nevéről az élvezeti jogot tudom így rosszat nem csinálnák. Előre is köszönök mindent!

2015. jan. 20. 18:16
 1/3 anonim ***** válasza:
92%
Haszonélvezetet nem lehet törölni a haszonélvező beleegyezése nélkül, az a magyar jogban erősebb a tulajdonjognál. De ha van a szüleidnek másik házuk, miért nem élnek ők ott, te meg abban, amit örököltél? Attól még nyugodtan lakhatsz ott, hogy anyukádnak haszonélvezeti joga van rajta, problémák legfeljebb akkor jelentkezhetnének, ha el akarnád adni, más hátránya nincs. Kényszeríteni nem tudod, hogy költözzön el onnan, csak megbeszélni vele.
2015. jan. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%

Sőt! A haszonélvezeti joggal kereskedni is lehet,adni,venni is szokták.

A megromlott családi kapcsolatokban szokás a haszonélvezeti jogról való lemondás fejében pénzt kérni.


Attól nyugodtan lakhatsz a házban,hogy haszonélvezeti joggal terhelt...veled még bármi történhet,akkor ott van védőhálóként a szülői haszonélvezet.

2015. jan. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
87%
Haszonélvező beleegyezésével töröltethető. Amint tudsz, menj albérletbe, mást nagyon nem tudsz csinálni.
2015. jan. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!