Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Megfelelő hőmérséklet a...

Megfelelő hőmérséklet a lakásban? Nálatok hány fok van?

Figyelt kérdés
nálunk 2felnőtt,22fok(én fázok)
2015. jan. 22. 22:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Most szintén 22°C van és melegem van. Boxeralsóban és pólóban vagyok.
2015. jan. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én 20-22 közt érzem jól magam.
2015. jan. 23. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nappal 20,5-re éjjel 18°C-ra van állítva a termosztát.

Kellemes meleg van éppen.

2015. jan. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nappal 20-21, éjjel 17-18.

Ez a kellemes.

2015. jan. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
78%

A hőérzet több dologtól függ.

Páratartalom, hőmérséklet, hideg/ meleg sugárzás.

Életkor, egészségi állapot, fáradtság, egyéni tolerancia.


Én 19°C ben is elvagyok boxerban otthon. A munkahelyen huzatban alacsony páránál 24°C ban is tudok fázni.

2015. jan. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nálunk szigetelt, ablakcserélt távfűtéses lakás, 23-24 között billeg általában, nekem pont ez a legideálisabb.
2015. jan. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Házközponti, 26-27 fok, annak a határán vagyok, hogy izzadni kezdjek / elpilledjek a melegtől. Kellemetlen érzés.

Fiatal felnőtt vagyok, ősökkel élek.

Elzártam a szobám radiátorát, így már elviselhető.

2015. jan. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

A túlzott meleg elernyeszt. Ellustulsz tőle. Az ideális úgy gondolom,hogy normál vékony öltözék mellett jól érezd magad. Ha fogékony vagy a hidegre sokat tesz a zokni,és a bedugott derék. A testhőd nagy részét azok keresztül veszíted. 17-18-19-20-21-22 fok. Attól függően melyik helyiséget vesszük alapul.

Mellesleg ha az ágyon fekszük a vérkeringés nem olyan intenzív. Elkezdesz kihűlni.

A páratartalom nagyon fontos! 60-70% felnőtteknek,és kicsiknek 70-80% az ideális. Fűteni a falakat kell nem a levegőt. A levegő fűtése kiszárítja azt. A falak és bútorok fűtése viszont a penészedés megelőzésére is szolgál.

Aki háztervezés előtt áll mindenképp nézzen utána. Kész házakba is vannak megoldások,de az már nem ugyanaz. Érdemes körbeszaglászni. Akár egy évig is tervezni,hátha útközben jobb megoldást találunk. A tervezés folyamata alatt a tervezőmunkálatokat már az elején érdemes összevonni,és a körmükre nézni minden alkalommal. Ne érezd azt,hogy idegesíted őket a belekontárkodással,elvégre a te házad lesz. Ha tervezésnél félremegy valami,azzal sokáig élned kellesz. Mindig légy körültekintő,és olvass több forrásból. Meglehet hosszú órákat vesz majd igénybe,de megéri. :-)

2015. jan. 29. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Kieg: A helyiségek közti hőmérséklet különbség max 1-2 fok legyen. Érdemes többféle légtisztító növényt tartani körültekintő utánaolvasás után a célnak megfelelően. Nem csak dekoratív hatása van,és életet visz a lakásba,de frissíti a levegőt,és életet visz a környezetbe.

Egy idő után,ha már eleget tudsz rájössz minden mindennel összefügg,így érdemes körültekintően tájékozódni és nem csak a hőmérsékletről,mivel az csak az egyik szempontja a kellemes otthonos légkör megteremtésének.

2015. jan. 29. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
UI: Napi 5 alkalommal,ha sokat használódik a szoba levegője érdemes 5 percekre teljesen kinyitni az ablakokat. Az oxigéndús környezetben működik a leghatékonyabban az agy. A túl hideg betegségek elkapására tesz fogékonyabbá,ahogy a száraz levegő,és a túl meleg. Az ideális hőmérséklet tevékenységre ösztökél. Nem lustulsz,alszol el stb. De ez személyiség függő is.
2015. jan. 29. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!