Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen ajtót csináltassunk?

Milyen ajtót csináltassunk?

Figyelt kérdés
Egy 10 méter hosszú, 1,8 méter széles folyosó az étkezőbe és a kisnappaliba vezet. A bejárati ajtó kézzel festett üveg. Tőle 2 méterre egy másik ajtót szeretnénk tetetni, ami mintegy zsiliprendszert tesz lehetővé. (Kizárja a hideget , illetve nyáron a meleget. Tiszta üveget gondoltam, mivel így nagyon világos a lakás természetes fénynél is. Vagy teleajtót kellene? Műanyag, hőszigetelt ajtóban gondolkodunk, faltól falig. Melyik megoldást ajánlanátok?

#ajtó #hőszigetelés #zsilipkamra
2015. jan. 28. 13:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
műanyag hőszigetelt üveggel telibe üvegezett
2015. jan. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Én is erre hajlok:)

Csak nem tudom, két üvegajtón keresztül mennyire esélyes, hogy belátnak? Ettől kb. 10 méterre van a bejárati kapu.

2015. jan. 28. 14:03
 3/12 anonim ***** válasza:

A kézzel festett üvegen talán most sem nagyon látnak be.

Ha mégis, az új ajtóba kérhetsz homokfúvott üveget, tehetsz rá fóliát, ami csak a fényt engedi át, stb.

2015. jan. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
ezek szerint a festett üveg csak mintát jelent egy átlátszó üvegen? ... akkor ide belülre mattítottat ... elég fényt hagy ... nekünk a fürdőn van erkélyajtó matt üveggel ... a fény elég, a redőnyt meg sosem kellett lehúzni
2015. jan. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
A matt üveg vagy a fólia nem drágítja meg nagyon? A festett igen, átlátszó, de kicsit mattított.
2015. jan. 28. 14:25
 6/12 anonim ***** válasza:
a matt nem különösebben, a fólia felesleges
2015. jan. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A homokfúvott (matt) üveg elég sokat hozzátesz, én fóliázni szoktam, sokkal kevesebből kijön.
2015. jan. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

No, megbeszéltük a mesterrel:)


Olyan ajtó lesz, hogy kívülre tükrözik, belülről pedig ki lehet látni. A mester azt mondta, így ha megyünk a folyosón, nem látnak minket, de mi látjuk, ki jönne be. Így még a kaputelefonhoz is tudunk úgy menni, hogy aki kapuzik, az se látja, van-e otthon valaki. Remélem, jó lesz.

2015. jan. 29. 21:00
 9/12 anonim ***** válasza:

#8 csókolom kedves tetszik tudni ezek az üvegek úgy működnek, hogy a sötétebb helyiségből lehet átlátni a világosabba ... ergó: este érkezik az ajtó elé kívül valaki ( a belátható festettüvegeshez, osztán kiskegyed meg próbálja meglesni belülről a kivilágított helyiségből, hogy kijajóistenazmármegint, akkor a kedves vendég szépen látni fogja kiskegyedet, viszont kiskegyed is látni fogja saját magát a tükrös üvegben, ám a vendéget nem


tessenek ezt átgondolni, és nem olyan mesterre hagyatkozni aki hallott már ilyen üvegről, de nem él mögötte

2015. jan. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
) = a zárójel második fele a festettüveges utánra :)
2015. jan. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!