Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Társasházi közös tulajdonban...

Timeamagdolna kérdése:

Társasházi közös tulajdonban lévő strang kanyarját a felső szomszédom levágta, most nincs nálam fűtés. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
A négyemeletes társasházban az egymás felett lévő fürdőszobákon fut végig függőlegesen három strang (fűtésre szolgáló cső). Ha jól tudom, legalább egy az alattam lévő lakásban még fűt, de nálam már mindegyik hideg, Ugyanis a felettem lévő (legfelső IV. emeleti) lakó egyszerűen levágta az ő fürdőszobájában lévő kanyarulatot, merthogy az "nagyon csúnyán nézett ki". Mit tehetek? (A társasházkezelő valószínűleg azt fogja mondani, hogy a lakáson belüli helyreállítások, javítások a lakó feladata.) Ráadásul a strangban futó hőmennyiségre nincs lakásonkénti hőszabályozó, így minden lakás egyenlően fizeti a rá eső részt (én is!), akár van hő, akár nincs.

2015. febr. 4. 16:41
 1/5 kovpet ***** válasza:
100%

A közösképviselőnek szólj első körben.

Ha nem intézkedik, akkor kérj birtokvédelmet a Jegyzőnél.

2015. febr. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Első tökéletes választ adott.
2015. febr. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én egyszer egy nem helyben lakó szomszédom felújítása miatt jártam így. A közös képviselővel azonnal üzentem, de azt üzente vissza, hogy majd a felújítás végén úgy 3-4 hét múlva tudja csak helyreállítani.

Erre elmentem egy ügyvéd barátomhoz, hogy ilyenkor mi a teendő?

Az ügyvéd egy félóra alatt szerzett árajánlatot 4 baromi drága olajradiátorra és tértivevényes ajánlottal elküldte a tulajnak, hogyha másnapra nem lesz nálam fűtés, akkor az ő költségén beszerezzük az olajradiátorokat, és természetesen az átmeneti időre a villanyszámlámat is ő fogja fizetni, és ha a hálózat túlterheléséből valami gond lesz, akkor még a gatyáját is lepereljük róla.

Mondanom sem kell, hogy már másnap a szomszéd keresett telefonon, hogy ne b a s s z a k már ki vele, és a következő napra már újra volt fűtés! Igaz, addigra már csak 15 fok volt a lakásban, és szidtam, mint a bokrot...

2015. febr. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2015. febr. 6. 11:33
 5/5 anonim ***** válasza:

Radiátorcsere, és csővágás meg ami ezzel jár, úgy tudom fűtési szezon alatt nem csinálják. Vizet is le kell engedni..

Nem szokás. Épp ezért mert a fűtéskimaradás pár lakót érint.

2016. márc. 20. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!