Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A modern minimalista, csupaüve...

A modern minimalista, csupaüveg épületek nem gazdaságtalanok?

Figyelt kérdés

[link]


Figyelem: a fenti link nem reklámoz semmit, pusztán tájékozódási segédletnént tettem be. Az ott látható házak fala szinte teljes egészében üvegből készült. Hátha építész is olvassa, ennyi üveg nem ront a hőszigetelésen?

Amúgy nekem a kedvenc stílusom ez, csak nem tudom, mennyire fenntartható.


2010. febr. 10. 17:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Gyönyörű házak ezek! De biztosra veszem, hogy nem Norvégiában épültek:)
2010. febr. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
No igen, de ha melegebb éghajlaton épül, akkor meg a nagy üvegfelület lesz a hőcsapda, vagy a gatyád elfizetheted klíma-villanyszámlára.
2010. febr. 10. 18:03
 3/8 anonim ***** válasza:
Azért akinek van annyi pénze hogy ilyen házat építtessen annak van a számlákra is pénze:-)
2010. febr. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Fú, én is ilyenben akarok lakni!!!

Biztos gazdaságtalanabb valamennyivel. Viszont ha a ház méretéhez képest nézed az ablakokat, nem is annyira nagyok, mmint ha kisebbek lennének, akkor a szoba belsejében, 8 méterre az ablaktól nagyon sötét lenne. Szóval végül is indokoltak a nagy ablakok (ha nem is ennyire).

2010. febr. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ősztől tavaszig nem gazdaságtalan, ugyanis ha déli oldalon vannak ezek a hatalmas üvegfelületek, akkor több hőenergiát nyersz, mint amennyit elveszítesz (a mostani modern ablakok hőszigetelése jobb, mint a néhány évtizeddel ezelőtt készített falazatoké, és sokkal sokkal jobb, mint a szigeteletlen panel!!!)

Nyáron, ha légkondival oldják meg a hűtést, akkor gazdaságtalan.

Azonban ha a házat úgy tervezték, hogy az eresz picit jobban túlnyúljon (mélyebbre lelóhjon) akkor az nyáron, amikor a Nap sokkal magasabban van, mint télen beárnyékolja az ablakfelületet, így nem melegszik jobban a házikó, mint egy 50 éves parasztház... :)


Azért nem teljesen hülyék ám az építészek sem.

2010. febr. 11. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem gazdaságtalan. Az ilyen üvegépületeken van egy vékony külső réteg, ami visszaveri a fényt, így nem érvényesül az üvegházhatás. Nekünk a teraszajtó van így megoldva, mert ott faltól falig üveg van.
2010. febr. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Utolsóelőttinek: Na nekem is valami hasonló sejtésem volt, hogy talán a téli napsütést ki lehet használni hőcsapdaként, nyáron meg a megfelelő árnyékolás segíthet.

Íme mégegy csodaszép:

[link]

2010. febr. 11. 17:02
 8/8 anonim ***** válasza:

Szép-szép a téli napsütés persze, de abba belegondolt valaki, hogy télen mennyit süt a nap?!? Amikor süt, akkor pluszos a dolog, de az ritkán van. Szóval ez inkább szép (vagy csak divatos?), mint gazdaságos.


Azt is tessék figyelembe venni, hogy egy tripla üvegezés low-e rétegekkel, amellett, hogy jól szigetel, sokkal kevesebb fényt enged át.

2010. febr. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!