Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Viadrus U22 öntöttvas 5 tagú...

Viadrus U22 öntöttvas 5 tagú kazánnal fűtök és van egy kis problémám. Nem melegszik megfelelően a víz száraz fával sem Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés

#kazán #Viadrus U22 #5 tagú
2015. febr. 17. 23:22
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:
Most lett megemelve a kémény saválló csővel így 8 méter magas. Az előtt se ment 50 foktól feljebb a víz.3 éves száraz almafával fűtök és úgy sem jelentkezik javulás. A kémény, füstcső, kazán tiszta, mindig kitakarítom. Egyszerűen nem tudok rájönni hogy mi baja lehet?. Mindent megpróbáltam csak küszködök vele napról napra. A házban 20-21 foknál nincs több. Mi baja lehet?
2015. febr. 17. 23:23
 2/32 anonim ***** válasza:

-így látatlanban :

-kicsi a kazán,

-kicsi a kazán tűztere

-nagy a ház,

-túl sok radiátor van,vagy túl sok padlófűtéscső

-meg még jó sok oka lehet

2015. febr. 18. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
Mit fűtesz vele? Családi házat? Mekkorát? A házban elég meleg van?
2015. febr. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

Igen családi házat fűtök vele. Nagyjából 120 m2 a ház.

Változó hogy milyen meleg van, amikor csak 40-50 fokon megy akkor 21,21-5

De amikor jól megy 70-80 fokon akkor 25-26 fok meleg van a házban.

Konvektorról váltottam kazánra kb 8-9 éve.

Voltak olyan időszakok hogy nagyon jól ment ilyen 70-80 fokon is de, vannak olyanok (mint most) hogy csak áll 40-45 fokon a hőmérő és attól nem megy feljebb a víz.

8 radiátor van a házba, minden helyiségben egy.

Nem hinném hogy kicsi lenne a kazán,vagy a tűztere.

Ha kinyitom az alsó ajtót akkor se megy fel maximum 60 fokra.

A kertszomszédomnak is van egy viadrus u22 6 tagú kazánja ő nagy emeletes házat fűt vele.

Neki ha nyitva marad az alsó ajtó kicsit már egyből 90 fokon megy, de az enyém nem tudja azt hogy 90-nel menjen.

Első kommentelőnek üzenném hogy egy ismerősömnek ugyanilyen van sőt,1 taggal kisebb azaz 4 tagú viadrus, kisebb kéménye van és neki fűt azzal is 70-80 fokkal.

Csak nekem nem működik.

Már nem tudok rájönni mit csináljak még vele hogy normálisan működjön ahogy kell neki.

2015. febr. 18. 12:26
 5/32 anonim ***** válasza:

Keringetőszivattyúról megy a rendszer, vagy gravitációs keringés?


Vedd lentebb a keringető teljesítményét. Melegebb víz fog keringeni.

Ismered a helyes tüzelés feltételeit?

Alulról engedsz neki levegőt, nem túl sokat, és az ajtón is engedsz szekunder levegőt, hogy az elgázosodó fa is eltudjon égni. Ha csak az alsó ajtó van nyitva, túl gyorsan átmegy a levegő a tűztéren, a fagázokat kiviszi, és nem is igazán tud hőt leadni.

2015. febr. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

Igen WILO keringtetőszivattyúval megy a kazán

Megpróbálom levenni a teljesítményt

Szekunder levegőt kitudnád fejteni nekem?

Köszönöm Szépen egyébként a hozzászólást! :)

2015. febr. 18. 20:15
 7/32 anonim ***** válasza:

[link]

Ilyen kazánod van?


Az alsó a primer levegő forrás, amit elvileg huzatszabályozó szabályoz.

A felső ajtó levő nyílás a szekunder levegő forrás.


Amikor a fa ég, elgázosodik.A gázok égnek el, ha az égés során oxigén hiány lép fel, akkor a fagázok a kéményen keresztül távoznak. Ez büdös és gazdaságtalan.

Emiatt az ajtóra kis nyitható nyílást szerelnek, ahonnan oxigént tud a tűz felett szívni. Ez elkeverdik a fagázzal és nagyon szépen ég. Ha belesel a lyukon, szép kék lángja van.


Ha alul a primer huzat szabályozó túl nagyra van nyitva, akkor levegőfelesleg hűti a tűzteret. Nem túl gazdaságos fűtés.


Elméletileg a jól beállított huzatszabályozó figyeli a kazán hőmérsékletét, és a beállított hőigénynek megfelelően nyit vagy zár a primer levegőn. A szekunder levegő biztosítja a tökéletes égést.


A kazán mögött a kéményen is szokott lenni egy huzatszabályozó, amivel a túl nagy huzatú kéményen lehet csökkenteni. Sajnos ahhoz nem értek. A sajátomon azt vettem észre, ha zártam rajta, jobban melegedett a kazánom, viszont jobban füstölt a kazán.

2015. febr. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:

Napi hány órát fűtesz? Van valamilyen kiegészítő fűtés? Pl rá kapcsol a gáz hajnalban, ha leégett a tűz?

Ez a kazán 25Kw os. Mesélj még a házról a szigeteléséről.

Lehet túl kis teljesítményű. Akkor viszont szigetelni kell.

2015. febr. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

www.futesuzlethaz.hu/shop/1246-2888-large/viadrus-u22-5-tagos-ontottvas-kazan.jpg

Nekem ugyanez van mint ezen a képen.

A huzatszabályzó 70 fokra van állítva de fel se megy 70 fokra ès ebből következik hogy az ajtó nem zár le és gazdaságtalan a fűtés ez tiszta sor.

Nincs akkor jól beállítva a huzatszabályzó mennyire vegyem fel hogy optimális legyen?

Van egy csőtermosztát ami 30 fokra van beállítva és az a hőmérőn 70-75 foknál indítja tehát akkor kapcsol be a keringtető szivattyú.

Naponta átlagosan 10 órát fűtök de sok fa megy el és a házba nincs meleg. Ez úgy van hogy 2 körül begyújtok van hogy még éjfélkor is teszek rá és estére is csak 22 22,5 fok van.

El pislákol a fa benne de a vizet nem melegíti fel és ez által nincs meleg.

Van kiegészítő fűtés egy Baxi kondenzációs gázkazán, fel van szerelve a szobába egy termosztát ami átlagosan 20 fokra van beállítva ez nagyon jól működik mert ha a viadrusba kialudt a tűz ez nem hagyja kihűlni a lakást. Rettentően sokat jelent a gázkazán 20 fokon tartja az egész lakást.

A ház tégla falú egy kis része van leszigetelve ez kb 17 m2, az 10 cm-es nikecellel.

Mondom a hétvégén lett meghosszabbítva a kémény saválló csővel és olyan mint egy rakéta kilövő :)

De nem tudok rájönni mi lehet a huzatszabályzóra gyanakszom én is csak azt nem tudom hogy kellene beállítan optimálisra

Köszönöm szépen az eddigi segítségeket.

Várom mèg valakinek hátha van valami ötlet

2015. febr. 19. 00:03
 10/32 anonim ***** válasza:
A kondenzációs kazán hány kw os? Az kitudja fűteni a házat azzal a teljesítménnyel?
2015. febr. 19. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!