Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyibe kerül egy disznóól...

Mennyibe kerül egy disznóól felépítése? Van - e rá adó? Honnan szerezzek bele disznót?

Figyelt kérdés
Tudnátok ebben segíteni? régi álmom egy disznóól 3 disznóval, és most lenne 300ezer forintom, amit erre akarok költeni, mert érdekel milyen a disznótartás. Segítettek?
2010. febr. 14. 17:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
63%

Semmi sem kell rá mivel csak gazdasági épület az meg nem engedélyköteles csak a rajzon fel kéne tüntetni de ezt vagy megteszed vagy nem nem számít..


Februárban a minusz 10 ben ne állj neki :D majd nyáron, egyébként mindenféle lomból össze lehet rakni csak cementet vegyél meg sódert a betonhoz amit beöntesz a zsaluba..


Legalább 60 cm es alapot áss és guberálj össze minnél több bútorhulladékot vagy egyéb faanyagota zsaluhoz meg terméskövet is ha tudsz vagy bontott téglát cserepet stb..


Amit venned kell az egyedül a hullámpala de ezt is ki lehet fogni bontottan...


Az egész beruházás ha okosan csinálod kihozható kb 30 ezer forintból plusz a malacok ára ami 8-15 ezer között mozog ha még jól emlékszem...


Viszont készülj fel arra hogy ennek a háromnak naponta kell kb 40 kg kaja, télen pedig szalma és ahogy nőnek úgy nő a kajaigényük is...

2010. febr. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Disznót meg szerezz bele az expresszből!


kulcsszó a kereséshez : malacok eladók



:D

2010. febr. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

és szerintetek a kutyatáp az jó nekik? mert azt tudok szerezni nagyon olcsón, a malactáp már bajos...


300ezerből szerintetek kijön a 3malac + disznóól egy évre?

2010. febr. 14. 19:58
 4/14 anonim ***** válasza:
30 rugóból közép kategóriás kutyaólat lehet készíteni
2010. febr. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
hát konkrétan ingyen van nekem, mert amikor vettem a házat, a padláson találtam vagy 300kilót. valami kutyabolondé volt a ház. igaz már van vagy 7-8éves a táp, de jó az a disznónak nem?
2010. febr. 14. 20:46
 6/14 anonim ***** válasza:

Szerintem megbetegszenek tőle, főleg a kismalacok meg székrekedést okozhat aztán bélelzáródást..


A disznónak általában áztatott kukoricadara való vagy moslék konyhai maradék, viszont ha a kutyatáppal nem tudsz mit kezdeni én elszállítom neked..


Gondolom az egér is belement már nem?

2010. febr. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ne etesd kutyatappal,mert az egyoldalu taplalkozastol hianybetegseg alakulhat ki.Inkabb fozz nekik es keverd takarmannyal.
2010. febr. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
nah akkor a kutyatápot továbbra is a kutya fogja enni. szerintem nem veszek én disznót, túl sok meló van vele. Lehet jobban járok, ha inkább megveszem a boltban kicsomagolva a disznót...
2010. febr. 14. 21:20
 9/14 anonim ***** válasza:
moslékkal már tilos etetni(pár éve)
2010. febr. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
Milyen ember az akinek minden vágya hogy disznót tartson, és lapátolja a trágyát meg keverje a moslékot minden reggel?! Már ne haragudj, de jobb hobbit is találhatnál magagdnak ember! Például tarts díszfácánokat, vagy récéket. Az azért mindjárt különb dolog.
2010. febr. 16. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!